| gabiburlea a întrebat:

acum 3 ani am zis la o colega ca imi place de ea si ea a zis ca nu este interesata. Acum 3 ani mai tarziu ea are un prieten, dar cand eu flirtez cu ea si ea face la fel, ma inbratiseaza si multe altele.Problema este ca comportamentul iei arata ca este indragostita de prietenul iei. Eu si prietenul ei suntem prieteni foarte buni.Sar putea in aproximativ o saptamana sa ma mut la alta scoala si sa nu mai ma intilnesc niciodata cu ea.CE SA FAC?

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai rabda o saptamana si respecta-ti prietenul.

| TeckTonik997 a răspuns:

Urat de tot, imi pare rau, nu stiu daca te mai poti muta, depinde ce clasa esti, daca abia ai intrat in a9-a de exemplu, nu prea poti. In mod normal nu cred ca poti decat pana la sfarsitul semestrului, la iarna. De ce nu te-ai mutat pana acum?

| gabiburlea explică (pentru TeckTonik997):

Am trecut in a10-a si traiesc in Grecia e diferit