| anonim4477 a întrebat:

Buna,acum 3 sapt am avut un contact sexual cu prietenul meu, insa dupa 2 minute prezervativul s-a rupt(el nu ejaculase),iar menstruatia mi-a venit in mod normal acum, insa am avut dureri groaznice in zona abdominala in prima zi...credeti ca e posibil sa fiu insarcinata? Ar trebui sa fac un test de sarcina?

8 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Vai ce aveti voi cu copii? de ce toata lumea se fereste de a ramane insarcinata parca ar fi un diavol un copil?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RxTx):

Nu toti au un trai decent in Romania asta ca sa poata creste un copil de la o varsta de 17-18 si considera ca le distruge viitorul pentru ca ei fac sex atunci cand sunt la scoala, fara sa stie parintii si din cauza unui posibil copil nu mai pot continua scoala straight face

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Durerile respective NU au legătură cu o eventuală sarcină - ele sunt simptome pre/menstruale.

Pentru a atenua temporar aceste dureri premenstruale, poţi să foloseşti ( cu respectarea Prospectului ) unul dintre următoarele medicamente : Algocalmin/Algozon, Nurofen ( simplu sau forte ), Ibuprofen 400/Markofen, Ibuprofen 600 ( dacă durerile sunt foarte puternice ), etc.

De asemenea, ca remediu "casnic" se mai poate folosi o sticlă pe care o umpli cu apă fierbinte ( atât cât să NU te ardă, deci să fie suportabilă ) şi o pui pe burtică ( în zonele dureroase, ovare, sau pe spate ); ori dacă ai o pernă electrică, e ideală.

Toate cele bune.

| Emilian65 a răspuns:

Daca menstruatia ti-a venit la timp nu-ti face probleme de sarcina.

| SkyPilot a răspuns:

De trebuit ar trebui ca sa fii sigura, dar daca ai avut CM probabil ca ai scapat de data asta happy

| MskDesign a răspuns:

Bineintelesca trebuie sa faci un test de sarcina.

| Rucsiii95 a răspuns:

Nu, nu cred ca e nevoie.

| rebiik a răspuns:

Fa-l ca sa fii sigura