| anonim_4396 a întrebat:

Buna!
Acum 4 luni am cunoscut un baiat, am inceput sa vorbim, sa iesim, sa dormim impreuna etc, iar mie chiar imi place de el însa el are relatie la distanta, se vede cu fata foarte rar si le-a spus unor prieteni comuni ca ar vrea sa o termine cu ea, iar acum pe ma tine in stand by ca sa zic asa, iar eu nu imi dau seama de intentiile lui, pentru ca intr-adevar mi-a dovedit cu anumite chestii ca tine la mine pentru ca mi-a fost alaturi in niste momente in care nu aveam pe nimeni… dar, problema este, ca fostul meu iubit de cand a aflat de baiatul asta, vrea sa ne impacam, el e genul mai vagabond si asta a fost problema mea dintotdeauna, insa el imi tot spune ca era mai mic si nu gandea si ca ma stie pe mine si vrea ceva serios, la fel le spune prietenilor nostri…
Eu l-am iubit foarte mult, a fost primul baiat din viata mea si am si suferit extrem din cauza lui, iar acum nu ma mai ating scuzele lui, iar singurul motiv pentru care as mai incerca este de dragul a cea fost in acesti 3 ani, plus ca toti prietenii mei imi spun sa ma gandesc bine si sa il aleg pe el, pentru ca tine cu adevarat la mine, dar in momentul de fata l-as alege pe baiatul cu care vorbesc…
Nu stiu ce sa fac, prietenele mele nu imi dau sfaturi prea folositoare deoarece ele nu au incredere ca o sa se schimbe fostul meu…… Iar el ma pune sa o termin cu baiatul respectiv cat mai repede si sa ma impac cu el.
Voi ce ma sfatuiti? Nu as vrea nici sa il pierd pe el pentru ceva care poate nu o sa mearga cu baiatul asta, dar nici pe acesta pentru fostul meu care poate nu s-a schimbat

5 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Alege ce iti dicteaza inima

| mihai69 a răspuns:

Ciorba răcită nu mai are același gust...

| sofisis a răspuns:

Cu fostul nu o sa iasa nimic bun. Mai ales daca e genul golanas. O sa iti reproseze mereu relatia cu baiatul asta cu care esti acum. Plus ca odata ce v-ati despartit, e clar ca nu a mers. Parerea mea e sa nu il mai iei in considerare orice ar fi.
Cu "actualul" nu cred ca o sa iasa mare lucru pentru ca te are langa el, te poate atinge, poate sa doarma cu tine si totusi te tine ca fraiera in timp ce e intr-o relatie cu alta. Cand vine aia la el cum face? Te ignora? Stupid.
O sa vezi ca nu o sa ramai cu niciunul. Mai pierde nitel timpul cu asta de e intr-o relatie daca vrei sa nu te plictisesti iar de fostul uita. Nu il mai iubesti si sa te intorci de dragul trecutului sau a presiunilor lui este o prostie monumentala.

| Alex1095294 a răspuns:

Eu sunt baiat si te sfatuiec un lucru. ALege cu inima baiatul cu care vrei sa fi impreuna. Testeazăi vezi care e mai loial pentru tine ca degeaba alegi un baiat care te iubeste foarte putin si maine poimaine te inseala.

| dede_8189 a răspuns:

Băiatul ăla trebuie sa țină mult la tine daca te vrea înapoi. Nimeni nu face asta daca nu tine la cineva.
Tu ești atrasă de celălalt pentru că e ceva nou, palpitant, dar gândește-te cum se comportă cu iubita lui și cum s-ar comporta cu tine.