| Aylin1 a întrebat:

acum 6 luni am cunoscut un baiat.La inceput vorbeam normal ca prietenii, dupa am inceput sa ne apropiem.Totusi nu reusesc sa imi dau seama de sentimentele lui.Mereu incearca sa imi faca pe plac, sa fie alaturi de mine in orice situatie, ma sfatuieste cand am nevoie si e mereu acolo fara sa ii cer eu asta.Totusi are momentente cand e asa dulce si momentente cand e sictirit si sec, si se enerveaza/supara repede cand zic ceva rau despre mine, sau cand dau vina pe mine pentru anumite lucruri in care bineinteles eu sunt de vina. Uneori imi da de inteles ca tine mai mult decat ca la o prietena la mine si uneori imi da impresia ca nu vrea nimic cu mine..Nu inteleg ce simte si nu il pot intreba..Niste pareri? Dau fundita.

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Mai ai putintica rabdare sa se limpezeasca si el.

| SkyPilot a răspuns:

As crede ca tine la tine mai mult decat la o simpla amica. Incearca sa te apropii de el, zambeste-i, vorbeste mai mult cu el, daca ai o ocazie invita-l undeva, cere-i sa te conduca acasa. Poate ca si tu ii dai semne contradictorii, poate uneori se simte respins. Tu stii cel mai bine.

Răspuns utilizator avertizat
| kentake0 a răspuns:

Sigur te place, se vede dupa gesturi. Reactiile sunt corespunzatoare unui inceput de relatie.
Funda?