| butt3rfly16 a întrebat:

Acum o luna s-a terminat relatia care pentru mine a fost tot ceea ce imi doream.Am suferit si Inca ma gandesc la el pentru ca m-am indragostit.A avut fb-ul inchis cateva saptamani dupa despartire si l-a deschis de o saptamana.Motivul despartirii a fost faptul ca el avea niste probleme (care a preferat sa nu le impartaseasca) si s-a inchis in el.Mi-a spus ca nu se simte in stare sa continue si cel mai bine e sa luam o pauza.Acum posteaza numai melodii triste sau cu subinteles, statusuri legate de dragostea pe care nu o gaseste.Nu am mai vorbit de atunci.M-ar durea sa il vad intr-o alta relatie si am impresia ca acum cauta atentie pe fb si nu au nicio legatura starile lui melancolice cu ce a fost intre noi.Nu stiu cum sa mi-l scot din suflet, tin la el dar se pare ca nu isi doreste sa vada macar ce fac sad Il visez si mereu ma gandesc la el.Am avut cea mai frumoasa perioada alaturi de el dar indiferenta si faptul ca s-a distantat de cand avea acele probleme, mi-au provocat o dezamagire de nedescris.Ce e de facut? straight face Multumesc frumos!

8 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Fii puternică și mergi mai departe! Faptul că a fost perfect, minunat și tot ce îți doreai e doar o iluzie cauzată de faptul că ești îndrăgostită de el, dar în timp vei realiza asta și îți va trece. Și vei râde de aceste copilării happy
Been there, done that, povestea mea legată de primul meu prieten seamănă extrem de mult cu a ta happy

| AdyAdeluş a răspuns:

Ce trebuie sa faci? Ori sa te bagi tu în seama cu el dacă asta vrei. Sau dacă nu atunci încearcă sa îl uiți încetul cu încetul va deveni istorie. Poate nu vei uita toate momentele frumoase petrecute cu el dar vei uita măcar câteva. Îți vei face alta relație și va fi mai bine. Multă bafta.

| neutrino a răspuns:

Viata trebuie sa mearga inainte, nu inapoi.

| vocea a răspuns:

Trebuie sa incerci sa treci peste, nu este usor nu il vei uita dar daca accepti adevarul poti trece peste plus ca te va face mai puternica incearca sa iti petreci timpul ca cat mai multe perosane apropiate, fiecare moment singur pentrecut cu tine insuti o sa iti provoace o stare de melancolie mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E greu, dar depinde doar de tine! Daca esti sigura ca aceasta etapa s-a terminat si ca e prea tarziu pentru voi, incepe prin a evita sa-i mai vizualizez profilul pe facebook, sterge orice are legatura cu el, gaseste-ti o ocupatie care sa-ti permita sa te focalizezi pe ceva si, astfel, sa n-ai timp sa meditezi asupra trecutului.
Cu ambitie, dorinta si efort, se poate trece pe capitolul acesta.

P.S: Cui pe cui se scoate!

| Hakuouki a răspuns:

Un soare se stinge, ramane luna, dispare luna, raman stelele, lumina va exista oricum ar fi, doar sa fii mereu cu ochii larg deschisi sa o poti vedea, el cauta probabil atentie din partea altora, dar poate si din partea ta, daca il bagi acum in seama, viata ta o va lua inapoi, nu traii in trecut, fii si tu indiferenta si mergi mai departe, cunoaste alti baieti, iesi in lume si "Nu regreta ca s-a terminat, bucura-te ca s-a infaptuit" amintirile sunt frumoase, dar trebuie sa ramana doar amintiri.

| NameHarris a răspuns:

Pai fa si tu la fel adica nu posta melodii si statusuri dinalea iftinelaughing Cel mai bine ar fi sa incepi o noua relatie asa se uita cel mai usor o persoana veident dupa treaba cu alcoollaughing) bafta!

| Rusu_Bogdan_1998 a răspuns:

Trebuie să îl uiti, încet, fără scene care sa il faca sa se simtă barbat