| ioio_7354 a întrebat:

Acum o saptamana mii s-a terminat perioada menstruatiei si sotul meu dupa o saptamana a lasat in mine bine cu acordul meu ca ne dorim copii, exista sansa ca dupa aceste 7 zile sa raman insarcinata?

6 răspunsuri:
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Bună.
Nu te lua după metoda calendarului! În cele mai multe cazuri s-a dovedit a fi eronată. Este probabil, deci nu sigur. Peste 3 săptămâni poţi afla după ce vei face un test de sarcină cu urina dimineaţă pentru acurateţea acestuia.

Baftă!

| Julia89 a răspuns:

Probabil.bafta

| MadutzaB a răspuns:

Probabil dar nu chiar. Daca ai un ciclu regulat de 28 zile, fix in a 14-a zi este ziua de fertilitate cea mai ridicata.Atunci este perioada cand esti cea mai fertila, intre zilele 12-16.Pe langa asta mai poti ramane insarcinata daca intretii un contact sexual cand ai menstruatie.E sansa de 99% sa ramai daca ejaculeaza in tine.
Succes!

| Ana_4223 a răspuns:

Eu spun ca ia ramas insarcinata deoarece este ziua a 14-a, si este ziua in care esti cea mai fertila, deci sunt sanse de 99%.dar prezinta-te la un medic peste o saptamana ca sa fii sigura.

| ioio_7354 explică:

Si dupa 2 zile m-am racit, am facut puroi in gat si i-au medicamente.antibiotice se v-a intampla ceva?

| ioio_7354 explică:

Am facut testul si nu am ramas! pacat asa de mult imi doream! dar este timp si ocazii! dar am fost suparata! asta e!