| A_7153 a întrebat:

acum un an mi-a placut de un baiat. el nu jtia atunci si acum cateva luni a aflat si acum ma strezeaza sa ne intalnim pe mess nu ma lasa in pace phbbbbt
cum sa ii zic sa ma lase in pace
sau ce imi recomandati,, nu vreau sa ii ranesc sentimentele
mersi love struck
fundita!:X

6 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Spune-i ca ti-a placut atunci de el dar ca timpul a trecut si nu mai simti la fel. roga-l sa nu mai insiste.

| madalicious a răspuns:

Zii ca este prea tarziu sa mai fie cu tine, ca ti-a trecut de el, si ca acum iti place de altcineva, care merita.

| Alyyynu a răspuns:

Pfoai...
Daca ii spui direct ca nu-ti place de el ii faci praf ego-ul...
Poti sa-i spui sincer totusi, "imi place de tine, esti dragut, dar nu esti genu meu" si gata. pe scurt.
Daca vrei s-o lungesti ii mai insiri cateva calitati laughing ca sa-l faci fericit.
Asta daca stii sigur ca ii place de tine si ti-a propus ceva concret.
Ca asa poate sa zica "da stai un pic, ca nu am zis ca imi place de tine, am zis sa iesim ca niste simpli amici";

| rafaelita14 a răspuns:

Daca acum nu iti mai place de el trebuie sa ii spui ca nu iti mai place de el sa il faci sa inteleaga fara suparare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa discuti deschis cu el si sa-i explici situatiahappy
cam slabe sanse sa nu-l ranesti acum, spune-i ca il placeai inainte, dar acum vrei sa fie intre voi2 doar o simpla amicitiehappy

| ionut_7670 a răspuns:

Mhhh Cea mai ciudata chestie momentan ai prieten daca nu si crezi ca este cat de putin simpatic acordai o sansa sa iesi cu el la un suc sau undeva unde iti place tie observai gesturile si poate renaste ceva in tine din nou daca nu explica-i ca ai incercat dar nu poate exista nimic intre voi sau mai simplu spune-i ca ai nevoie de timp ...sa te gandesti. optiunea cea mai simpla. cum fac picipoancele. jet mahhh. sper sa iti fie de folos