| andreeaaa1 a întrebat:

Ajutati-ma va rog cu un sfat.Cred ca stiti vechea mea poveste cu baiatul acela.Fostul meu prieten etc etc.Pentru cei care nu stiu le mai povestesc pe scurt. Dupa despartirea de prietenul meu in urmatoarele 2-3 saptamani ma baga in seama vorbeam foarte des ma tinea in brate...acum a inceput sa-i placa de o prietena de-a mea si acum parca sunt invizibila.Nu mai vorbim nu ma mai baga in seama ba din potriva o tine in brate pe prietena mea vorbeste des cu ea.Nu mai suport. Vreau sa uit... m-am saturat sa plang la el sa imi amintesc sa il vad mereu sa nu pot sa mi-l scot din minte.
Ce pot sa fac? Mi-am pierdut orice sperant.La scoala parca nu mai sunt eu.Stau mereue singura si trista si incerc sa vorbesc cu ceilalti prieteni dar nu ma ajuta cu nimic, iar uneori cand sunt fericita sau am uitat de el pentru cateva minute il vad din nou in scoala si ma molesesc si iar imi aduc aminte de el.
Nici eu nu stiu ce sa fac, as vrea sa dau timpul inapoi si sa nu mai repet acea greseala care m-a facut acum sa regret mult.Greseala ca am tinut la el foarte mult si ca acum nu il mai pot uita.
As vrea cateva sfaturi.Stiu ca toti de pe TPU ma pot ajuta cu sfaturi care imi pot fi de folos.Scuzati-ma daca v-am obosit cu povestea mea lunga si cu intrebarile pe care le pun de foartye multe ori.

3 răspunsuri:
| SkyFly a răspuns:

Salut! Nu exista o reteta pentru a uita pe cineva, trebuie doar sa ai rabdare, uneori nici timpul nu ajuta. Nu te mai gandi la faptul ca ai putea sa dai timpul inapoi, pentru ca nu vei putea.
Am o poveste poate mai mult diferita decat asemanatoare, intre noi nu a fost nimic pentru ca atunci nu am vrut eu. a insistat. l-am amanat si a renuntat. Asta e, am gresit eu, a gresit si el pentru ca nu a asteptat apoi am fost plecata, dar cand m-am intors era deja cu altcineva. Cel putin mi-am inceput o cariera, eu incerc sa-l uit stiu el a facut-o deja de mult. Deci, concluzia e ca nu are rost sa suferi pentru cineva care poate nu se mai gandeste la tine, nu-l uri, aminteste-ti ce a fost frumos si incearca sa iti ocupi timpul cu altceva, fa ceva interesant care sa-ti ocupe timpul. Merge, cel putin la mine a functionat. Succes! Nu obosesti pe nimeni cu intrebarile, pur si simplu te descarci. ajuta si chestia asta la ceva. Sper ca ti-am fost in vreun fel de ajutor si ca nu te-am complicat mai tare. happy

| AbyAndrei a răspuns:

Sall incearca sa iti faci un iubit sau sa ai pe cineva alaturi oricine nu mai cont insituatia ta daca ii fata or baiat. oricum sa nu uiti ca ai si parinti care daca stii cum sa vb cu ei te pot ajuta.

| Nikoletta_8840 a răspuns:

Adreea sad Te inteleg perfect, finca am avut si eu astfel de tinjala, cind m-am indragostit pentru prima data. La tine nu e nimic alt ceva decit ca te-ai deprins de el, eu la fel ca tine m-am pierdut in mine... timp de jumate de an, ficare seara udam perna in lacrimi amare, si zilele cu soare pentru mine deveneau ploiase! Credeam la fel ca tine ca nu-s in stare sa-l uit pe acest nenorocit care pin acum este blestmeat de mine! E si vina lui ca nu poate iubi si shia batut joc de sentimentele mele! incearca sa te descarci sa-ti revii.cumva si stii ce a fost leacul meu? a doua dragoste care la moment mi se pare adevarata ci nu iluzie ca precedenta! m-a facut sa uit dar nu cu totul) Acum mi-am pus in skop sal rasplatesk pe primul )) cu moneta mai grea! Las sa sufere sarmanul) ca eu si pin spitale am stat din cauza lui))
deci cred ca mai inteles)) pupici) fii tare
el nu costa nimic)