| EvaTramell a întrebat:

Buna akma 2 saptamanii am avut contact sexual neprotejat. Iau anticonceptionale. Dar nu s-a terminat in mine. Dar akma ma simt balonata si tot vine sa vomit dar pana la urma ragai... scuzati expresia. Ce poate fi? Eu am probleme si cu stomacu si poate sunt balonata ca am acid sau asa. Da-ti raspunsuri. Multumesc.

3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Procentul de eficienta al anticonceptionalelor este aproape de suta la suta, undeva intre 95-98%,este cel mai eficace contraceptiv din orice exista la ora actuala pe piata, suta la suta eficacitate atingand doar abstinenta.
In aceste conditii, nu e cazul sa te gandesti la sarcina chiar deloc si sa-ti faci un control serios la medic, pentru problemele stomacale pe care le ai.
Nu esti insarcinata.

| piticelm a răspuns:

Doamne,cat creier sa ai sa te exprimi asa, sa povestesti asa ceva si cel mai grav sa crezi ca esti insarcinata.Este ceva absolut trist.

| pestisorulauriu a răspuns:

Consulta un doctor. Dupa simptomatologie lucrurile par a nu avea legatura intre ele.