| butterfly:X a întrebat:

Bună all! Am și eu o problema, dacă pot sa o numesc așa. De când am început anul universitar, am un prof care are un comportament neadecvat.când avem ora cu el pe noi, fetele ne pipăie.... pune mana tot timpul pe noi iar pot să zic că pe mn mă stresant..tot timpul găsește ceva sa se bage cu mine în seamă. M a ajutat chiar și cu un test..m a chemat la el în birou și mi a dictat ce sa scriu....tot timpul mă pipăie ba pe picioare, îmi pune mana pe sâni..iar acum ceva timp sa autoinvitat la mn acasă..și da, a venit profu la mine...mi a explicat Cum sa fac anumite cerințe ce ne dădea el etc...în tot acest timp îmi punea mana pe sâni, pe picioare și I am zis ca nu e ok ca încalcă etica.mi a zis ca mă place, ma sarutat deși eu nu voiam, am cedat...și mi a zis ca sunt preferata lui ca mă place mult și ca vrea sa facă dragoste cu mine...a insistat omul dar nu am permis așa. Plus ca el e insurât, are vreo 34 de ani și eu 22...nu îi înțeleg comportamentul.va rog, ajutați mă și pe mine cu o părere..ce ar trebui sa fac în continuare?

8 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Ce iti mai place nebunooooo hai recunoaste esti moarta dupa el, el a vazut asta si te joaca ca pe-o marionetawinking

| butterfly:X explică:

Scuzați scrisul...Am scris de pe telefon și am tastat un cuvânt, a apărut un altul

| e1xtz a răspuns:

La cum te exprimi tu aici. jumatate l-ai lasat, ca sa nu spun ti-a placut...cum puii mei sa il duci acasa, si sa cedezi la sarut. Daca intr-adevar vrei sa scapi, vorbesti cu parintii, te grupezi cu alte colege cu care spui ca face la fel sa nu fi singura in razboiul asta, mergeti si ii faceti o reclamatie scrisa la decanat.Dar repet, parca ceva tot miroase cu cedatul...in fine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru e1xtz):

Si cand te gandesti ca majoritatea fetelor sunt ca ea

| e1xtz a răspuns:

29 Noiembrie 2014
butterfly:X intreaba:
Bună all! Am și eu o problema, dacă pot sa o numesc așa. De când am început anul universitar, am un prof care are un comportament neadecvat. când avem ora cu el pe noi, fetele ne pipăie, pune mana tot timpul pe noi iar pot să zic că pe mine mă stresant..tot timpul găsește ceva sa se bage cu mine în seamă. M a ajutat chiar și cu un test.m a chemat la el în birou și mi a dictat ce sa scriu, tot timpul mă pipăie ba pe picioare, îmi pune mana pe sâni.iar acum ceva timp sa autoinvitat la mine acasă.și da, a venit profu la mine, mi a explicat Cum sa fac anumite cerințe ce ne dădea el etc, în tot acest timp îmi punea mana pe sâni, pe picioare și I am zis ca nu e ok ca încalcă etica.mi a zis ca mă place, m-a sarutat deși eu nu voiam, am cedat, și mi a zis ca sunt preferata lui ca mă place mult și ca vrea sa facă dragoste cu mine, a insistat omul dar nu am permis așa. Plus ca el e insurât, are vreo 34 de ani și eu 22, nu îi înțeleg comportamentul.va rog, ajutați mă și pe mine cu o părere.ce ar trebui sa fac în continuare?

Din cate se pare tu ori ai fantasme cu profii, ori fetish-urile tale sunt cam bizare.

Oricum ar fi, daca este adevarat ce spui azi, nu prea este sanatos ceea ce faci, iar el, 'cal batran', ar trebui sa aiba mai multa ratiune.

| Quassaar a răspuns:

Ai totuși 22 de ani. Cum accepți ca un asemenea libidinos sa puna mana pe tine? Mergi la decanat, la rectoratul facultății si expuneți problema. Mi-e greu sa cred ca cei de acolo nu vor lua masuri. Cred ca totuși esti si tu de vina. Probabil ca nici tu nu i-o retezi din scurt. Atata timp cat l-ai primit in casa si n-a simțit o reacție ferma de respingere din partea ta, el interpretează ca accepți situația. Discuta cu părinții tai si poate ei vor știi mai bine ce sa facă. Nu vreau sa cred ca asemenea porcarii se pot întâmpla in sec XXI dintr-o instituție din Romania.

| Beccaaa a răspuns:

Simplu: ia atidudine. Fa-i o reclamatie, sau, daca esti mai razbunatoare, du-te la nevasta-sa laughing

| Nicolalala a răspuns:

Pai, tu cam i-ai dat de inteles ca si tu il placi din moment ce ai cedat.
Sincer, eu una zic sa nu ii mai accepti libidinoseniile lui si sa-i spui ca il vezi doar ca pe un profesor, bine..asta ar putea sa-l supere si sa-ti faca probleme.
Insa, daca cumva ii spui ca nu vrei nimic de la el si ca nu vrei sa ai nici-un fel de relatie cu el, iar el iti face probleme la facultate cu notele la examene sau alte lucruri, mergi direct la director, directoare sau cine mama ma-si e sef acolo si spui, daca nu, mergi la minister si depui un fel de cerere. Stii cum fac profesorii cand au elevi neascultatori si trimit ceva cerere la inspectorat? Ei bine, presupun ca si tu poti face la fel.
Dar sa nu fii singura care sa se planga de el, ci sa mergi si tu si colegele tale.
Si daca nu accepta nici asa, te duci la nevasta-sa acasa si ii spui, sa vezi ce bataie isi ea de la ea laughing
Oricum, lasand gluma la o parte, nu mai accepta happy
Succes!