| Irina19 a întrebat:

Buna all.Am si eu nevoie de un mic sfat, poate povestea mea o sa va para banala si plicti dar oricum vreau sa stiu si parerile vostre. E o relatie, mai bine zis o aventura la distanta pentru ca o relatie serioasa la distanta nu merge, m-am convins in asta.La inceput a fost frumos, chiar as zice ca am petrecut cu el cele mai frumoase clipe din viata, nu m-am simtit niciodata asa de fericita si implinita alaturi de un baiat cum a fost cu el.Am fost cam de 3-4 ori la oraselul lui, era tot timpul cu mine, eram toata ziulika impreuna, era atent, ma respecta, ma incuraja etc.cind plecam acasa vb pe net si imi zicea ca. i dor de mine, ca. i dor de pupicii mei, avea planuri sa mearga la mine in oras cind isi ia permisu, cind se apropiau zilele de plecare varmia mereu ii zicea 'vai, iar pleaca, ce ai sa faci fara ea' dar el ii raspunde:'asta e, nu avem ce sa facem, oricum e mai bine sa fii cu o fata frumoasa, buna si de treaba asa cum e ea si sa ne intalnim mai raruts decit des si cu una fitoasa si care sa te enerveze intruna'. Insa, toate astea sau schimbat in ultima perioada, cam a treia oara cind am fost acolo, am observat ca deja era mai distant, varmia cind a vazut asta a vb cu el si i-a zis ca dc ii asa distant si mai multe chestii(am aflat ca a vb cu el dupa o vreme)ma ruga sal iert si sa nu cred ca nu vrea sa stea cu mine.De obicei ma petrecea la gara si ma intilnea de fiecare data insa de data asta nici n-a fost, nu i-am zis nimic ca poate chiar na vrut si nu vreau sal oblig sa faca ceea ce nu vrea.De atunci pe net nu mi-a scris niciodata chiar daca era online, dar nici eu nu i-am scris pentru ca am vrut sa vad daca o sa vb cu mine.Acuma recent iar am fost in orasul lui dar nu l-am anuntat(de obicei il anuntam)si cind eram la o cafea cu varmia si prietenul ei, ei lau sunat si iau zi sa vina acolo, dar nu iau zis ca sunt si eu, deci a vrut sa-i faca o surpriza si sa vada cum o sa reactioneze, nici eu n-am stiut de chestia asta ca am fost si eu surprinsa cind l-am vazut, m-am si suparat un pic pe ei ca nu miau zis.Cind m-a vazut a ramas socat, a inceput sa zimbeasca sa rida de fericire, ma pupat m-a intrebat cind am venit, cit stau etc, dupa aia statea cu mine doar cind ne intilneam asa din intimplare, pot sa zic ca nu chiar stateam impreuna, eram cam toata gasca si ma pupa o data sau de doua ori si gata, pleca fara ca sa-mi zica pa, nimica. Ultima seara am mers la o petrecere in care se sarbatorea plecarea fostei lui prietene cu care a fost vara trecuta si care a iubito f mult, am inteles ca a si plins dupa ea, s-au despartit din cauza ca trebuia sa plece definitiv in alta tara, eu cu varmia si cu niste baieti am mers direct la locul unde trebuia sa ne distram, insa inainte de asta eram afara cu aproape toti din gasca si era si el, am observat ca cind vb cu un baiat din gasca el mereu se baga si ma pupa, in timp ce eram acolo a zis ca merge la club cu un cuplu si ci fosta lui si ne-a zis sa mergem si noi macar putin(ca cam in 2 ore trebuia sa plec acasa, la mine in tara)varmia a zis ca nu ca oricum stam un pic si ca mergem direct la locul petrecerii, el a mai insistat dar oricum n-am acceptat, si cind neam pornit la locul respectiv el a zis nho bine si ma pupat(in semn de ramas bun)si am plecat.Mam simtit aiurea, pentru ca putea sa stea cu mine atunci, mai ales ca in citeva ore trebuia sa plec, si dupa aia putea sa pleaca si la club si unde vrea el, dar a ales sa mearga la club.Am plecat acasa, sufeream, dar oricum sunt o fire mai puternica si trec peste toate.Am zis cal las in pace, cred ca daca se comporta asa cu mine poate deja s-a plictisit sau nu mai vrea sa fie cu mine.Peste ceva timp am aflat ca fosta lui a fost la el acasa si au facut sex, si ca el vrea sa se impace cu ea.Pfhai,cind am auzit si asta m-am simtit aiurea ca niciodata.Am decis sa nu mai fiu cu el, dar daca ma vede si se apropie sa ma pupe sa nul las si sa-i zic ca nu mai vreau, voi ce ziceti sa fac? Nu las pe nici un baiat sa se foloseasca de mine.Imi pare rau ca am crezut ca o sa fie ceva mai mult intre noi dar stiti cum ii la inceput, totul e perfect si crezi ca asa o sa fie mereu.Nu l-as putea intreba dc a facut cu fosta pentru ca oricum e doar o aventura intre noi si nu am dreptul sai interzic sa umble cu alte fete, mar crede chiar o fraiera daca i-as spune asta.

Ce fac mai departe? Daca isi cere iertare si-mi zice sai mai dau o sansa sal cred? As vrea sa stiu si parerile voastre despre asta.

Multumesc mult pentru atentie!

Răspuns Câştigător
| BubuLina999 a răspuns:

Buna. eu nu cred ca ar trebui sa. l ierti din moment ce a ales sa plece la club ...si mai ales ca a facut sex cu fosta. oraicat de mult i.ar parea rau sau daca iti zice sa te impaci cu el. nu o face, nu merita. esti prea pretioasa pentru el si vad ca el nu a reusit sa vada acest lucru. ai toata viata inainte si cu siguranta vei gasi pe cineva care cu adevarat sa te iubeasca si sa te aprecieze.

4 răspunsuri:
| lolly_3072 a răspuns:

NUUUU! dc sa'l ierti? Sincer nu merita! Sia fost cu ea in timp ce era si cu uh? Adica cum? Tu esti aia care sta si plange dupa el case duce cu altele si tot tu trebuie sa'l accepti inapoi dupa ce ti'a gresit atat? Sincer, cred ca esti mult mai buna decat sa stai sa te uiti dupa el, care e un fraier ca nu vede ce a pierdut si bv tie ca esti tare.>big grin

| heroforyou a răspuns:

Buna.Am avut rabdare sa citesc tot.Eu personal nu il cunosc pe prietenu meu dar din tot ceea ce mi-ai povestit tu eu cred ca e genul acel de baiat care incearca sa ii demostreze fostei iubite ca a uitat-o facandu-si alta noua.Bineinteles ca tu credeai ca e sincer cu tine, poate juca teatru.Nu e prea greu sa te vezi cu cineva f rar si atunci cand il vezi sa te prefaci ca totul e in regula, se simte bine, nu are nici o problema.etc.Eu acum nu am argumente sa demostrez ca el juca teatru, poate chiar se simtea atras de tine dar iubirea. iubirea nu vine peste noapte.Nu ai specificat timpul de cand s-a desparti de fosta. El poate o mai iubea inca si incerca sa o uite cu ajutorul tau:d si dupa ce s-au lamurit lucrurile intre ei doi trebuia sa se destantieze de tine, sa se desparta diplomatbig grin:d.parerea mea.
papa

| Irina19 explică:

Cu fosta a fost vara trecuta

| katherine_1054 a răspuns:

Eu cred ca toată lumea face greșeli. dar asta nu înseamna ca trebuie sal ierți asa ca și cum nu s-ar fi întâmplat nimic. decide tu. privește-l în ochi și dacă vezi acolo ca te iubește cu adevarat atunci iartă-l. uneori facem greșeli uneori nu înțelegem corect(ma refer la faptul ca nu știi sigur de ce sa comportat asa cu tine) și totuși nu cred ca poate sa existe ceva intre voi atâta timp cit el face sex cu alta. important e sa nu îl suni tu prima. nu te umili în asa hal. nu te merita. viata e abia la început și o sa găsești cu siguranța (100%) pe cineva mai bun. și pot sa-ți spun (din propria experiență) ca dragostea la distanta de obicei nu rezista mult timp. fii puternica și ai sa treci peste toate.
te pup. prietena ta,
kate