| m@ri@ a întrebat:

am 13 ani jumatate si imi place foarte mult de un baiat! Stiu ca sunt cam mica pentru baieti si nu ar fi bine sa imi fac prieten, dar aste este.Deci, sa trecem la subiect... dupa cum v-am spus... mie imi place de un baiat si nu stiu cum sa il fac sa ii atrag atentia.eu sunt la o scoala iar el la alta scoala.in unele zile ma duc pe la el la scoala sa joc baschet.ma mai duc cu o colega. iar el vine cu un baiat. facem echipe de o fata si un baiat. iar el alege sa fie in echipa cu mine.intr-o zi o fata a strigat in gura mare"ce faci ai venit dupa baiatul pe care il plac(x)". iar eu am lasat capul in jos.si el a inceput sa rada.si am ras si eu.si cand dadeam la cos imi spunea "hai (un alint)". am id-ul lui de mess dar nu stiu ce sa ii zic.as vrea sa ii spun ca il plac dar sunt cam timida si imi este frica sa nu spuna la toata scoala ca il plac si sa rada colegii de mine sau sa ma ignore.credeti ca ma place? cum ii pot intreba daca ma place?

stiu ca sunt mica dar ii plac foarte mult!

va rog ajutati-ma!

va multumesc foarte mult daca ma ajutati si daca imi veti fi de ajutor va voi ramane datoare! va multumesc pentru intelegere!

10 răspunsuri:
| marrr a răspuns:

Incercarea moarte n-are. Daca iti e prea rusine sa vorbiti fata in fata, spune-i pe mess, dar mai frumos ar fi sa va si vedeti cand ii spui sentimentele taleblushing

| username_8290 a răspuns:

Paii. daca te alege pe tine nu zice nimic de rau sunt sanse sa te placa si el. arata`i ca il placi. da`i dreptate cand se contrazice cu cineva ajuta`l daca e suparat intreaba`l ce are. arata`i ca iti pasa. prin chestile astea minore ii arati. succes!

| dsada a răspuns:

Hey nu esti mica eu am 12 si am prieten de 3 luni plus saruturi cu limba si etc, intra in vorba cu el imprietenestete, apoi cerei nr de tel si id si spune-i ca il placi. eu asa am facut si si el m-a placut. funda?

| dsada a răspuns:

Hey nu esti mica eu am 12 si am prieten de 3 luni plus saruturi cu limba si etc, intra in vorba cu el imprietenestete, apoi cerei nr de tel si id si spune-i ca il placi. eu asa am facut si si el m-a placut. funda? apropo el are 15 ani

| Crizata a răspuns:

Mai fata. primul prieten l'am avut la 13 ani :X. primul este primul indiferent de varsta! deci sa trecem la subiect. daca nu iti va place raspunsul nu ma lua in seama eu spun totul pe fata! xD. pai incearca sa'i gasesti si u un alint big grin. iubirik gurita bebex vz tu care. si alinta'l si tu. daca zambeste e de bine daca nu. ehh n'are cum sa nu zambeasca. dupa. fa si tu in asa fel inkt sa ramanetzi aman2. singuri singurei. si. nu stiu cum sa sp. bate'i un apropo. legat de fata care il place. tipa care are gura mare. intreaba'l daca ar fi asa cum a sp tipa. i'ar place? nu stiu cum sta treaba dar nu ii spune te iubesc sau nu ii arata ca il iubesti fara sa stii ca simte ceva pentru tine. eu am facut asta straight face. si am fost luata de proasta angry. acum imi dau seama cat de penibila am fost. whistling. incearca sa bati tu apropouri. si daca. daca el nu te place. trateaza'l cu indiferenta xD. se va intoarce el la tine.

sper ca putin asa am fost de ajutor

succes! :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intreba-l daca te place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma la 14 ani sa tio si tragi cu el ca asa incep toate putanele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai primul pas ii atragi atentia foarte mult si apoi de asiguri ca nu va zice numic nimanui apoi cand iest singura cu el il intrebi daca rea sa se combine cu tine

bafta mie mi-a mers

mult successssssss!

| 1971910 a răspuns:

Maria cauta in alta parte iubirea ca poate nu te place acel baiat

| laura20 a răspuns:

Eu nu cred ca esti prea mica pentru prieten. Majoritatea fetelor au primul prieten la varsta ta. Eu zic sa mai mergi la el la scoala sa jucati baschet si sa mai incerci sa vorbesti si alte lucruri cu el (chiar si pe mess). Incearca sa te imprietenesti cu el si dup-aceea ii poti spune ca il placi. Succes si nu mai fi timida!