| anonim_4396 a întrebat:

am 15 ani si as vrea sa pun o intrebare sa vad ce parere aveti...
Mie imi place un baiat(are 18 ani) pe care nu il cunosc foarte bine, stiu doar cum il cheama, cati ani are si id de mess atat stiu despre el. El pe mess nu prea vb cu mine doar rareori sau daca incep eu prima.
Am aflat ca ii place de mine si cred asta pentru ca tot timpul imi zambeste si ma priveste insistent(chiar daca are prietena), asa ca am pus o amica(pe care el nu o cunoaste deloc)sa vb cu el pe mess si sa il intrebe dc crede ca un baiat da unei fete semne ca o place(in cazul asta el e baiatul, eu fata)dar nu ii spune nimic. El a spus ca poate o simpatizeaza sau poate nu simte nimic pentru ea.
In alta zi a invitat-o pe amica mea in oras(atunci el inca avea prietena)si atunci i-am spus ca eu de fapt vroiam sa aflu ce vrea de la mine.
Intrebarile mele sunt:1. Dc cu prietena mea(pe care nu o cunoaste deloc si nu s-au vazut face 2 face iar acum nu vb nici cu ea pe mess)si cu alte fete a fost mai deschis pe mess decat cu mine?
2. Dc nu recunoaste ca ma priveste insistent si ca ii place de mine?
3. Dc isi cauta prietena daca are deja una?
4, Dc ma evita acum?

14 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Poate ca din pacate el a glumit cu tine si a vrut doar sa iti dea impresia ca te place ca sa te amageasca, incearca sa il uiti si sa gasesti un baiat care sa te faca fericita.Bafta!

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Presupun ca te-a vazut mai mica si mai naiva si k iti place de el...si s-a gandit ca te poate manevra cum vrea si sa se culce cu tinehee hee

| Psihoyounger a răspuns:

1.Probabil e genul care odata ajuns intr-o situatie, prefera sa dea inapoi decat sa o infrunte...lasitate...

2. Poate nu se simte sigur, poate e mai rusinos si mai sensibil din fire... nu stii niciodata. Intreaba-l deschiswinking.

3.Pentru ca vrea sa demostreze ca poate. Incercare ieftina. Eu nu m-as putea juca in felul asta.

4. Poate nu neaparat te evita, dar nu este firea care sa iti sara direct in brate. Mai intreaba-l si tu una alta, eventual intreaba-l de ce te evita!

Psihoyounger

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Ai de capu meu! De ce ziceti toti ca e mica? Adica sunt unele persoane care de la 15 ani au un comportament mai matur decat altii de 18.Si eu am trecut printr'o situatie asemanatoare.Numai ca eu il cunosteam pe tip.Nu stiu ce sa-ti zic.Adica la mine a devenit foarte complicata situatia.Si din moment ce are prietena as zice sa nu te complici.Nu de alta dar tot tu o sa fii cea care sufera(iti spun din proprie experienta). Sau ai putea sa si vorbesti cu el.Adica mai poate fi si cazul in care pur si simplu nu mai merge relatia cu prietena lui si vrea pe altcineva.Si te priveste asa de insistent pentru ca poate acea persoana care sa o inlocuiasca pe prietena lui ai putea fi tu.Si te evita pentru ca ii e jena oarecum. Dar astea sunt numai presupuneri. Povestea se poate intoarce in 1000 de feluri. cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el.Succes!kiss

| frumusica80 a răspuns:

Cred ca a vrut sa se culce cu tine si a vazut ca esti mica acum nul mai interesezi ....nu te mai gandi la el nu merita stresul....pa

| danutzyscorpyon a răspuns:

Poate k incearca doar sa profite de tine k esti mik si zice "hai mah k paoate fac si eu ceva cu fata asta k e mik " ai girja!
pup

| ailin a răspuns:

Pentru ca la cei mai multi baieti de 18 ani le place la nebunie sa s joace cu fetele mai mici daca are prietena si tu esti o fata cu respect de sine nu te uiti dupa el si nu ar trebui sa ti pese cu cine iese si ca isi insala a prietena decat daca prietena lui e amica ta dar cum nu e lasa i sa si rezolve singuri probleme si tu uita te la alt baiat ca nu sunt baietii pe cale de disparitie

| rosepassion a răspuns:

La prima intrebare nu stiu daca stiu s raspund dar cu prietena ta vorbeste pentru ca pe ea nu o cunoaste, iar daca ia ii zice ca nu ii din zona q el sau ceva de genu el poate sa ii zica mai multe ca nu afla nimeni, asa q tine poate ii frica ca o sa afle prietena lui.
La a doua intrebare raspunsul meu ar fi tot ala k ii frica sa nu afle pr lui, ca poate el nusi doreste sa se desparta de ea.
Aproape toti baieti fac asa, bine inteles ca sunt mii exceptii dar de obicei cam toti fac asa.
Si la ultima intrebare eu asi raspunde cum am raspuns si la a doua intrebare.
Sper ca ai inteles ce am vrut sati zic...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Banuiesc ca a vrut sa se culce cu tine si a vazut ca esti mica

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wow.in primul rand daca ai vrut sa fii smecheruta si sa sustragi niste informatii.sub acoperire.ai fi putut sa iti creezi un user.id.nou nout si sa intri pe el.sa te imprietenesti cu el.si cine stie cum ar fi mers? sau poate ai fi putut chiar ajunge sa comunici atat de ok cu el incat sa ii lansezi chiar tu intrebarea cu pricina.:p (eu asa as fi facut).
Dar daca lucrurile s-au derulat asa. o sa iti raspund cu parerea mea.la fiecare intrebare, pe scurt.
1) Poate prietena ta are alt stil de abordare a subiectelor ce le discuta cu el.si cu siguranta e diferita de tine (fiecare persoana e unica) asta se simte in modul in care discuta; si a putut ajunge sa se inteleaga altfel cu el.sunt atatea de spus aici.PS: fiecare persoana e diferita. poti fi compatibil cu cineva la vorba.sau nu.
Esti atat de sigura ca ai interpretat corect "mesajele" sale? Poate e timid. Poate nu stau lucrurile cum ti-ai dori tu.si de fapt el nu te poate deziluziona.comportandu-se mai distant.desi se pare ca totusi asta face.sau poate si el te place si e timid.sau pur si simplu nu stie ce vrea.cine stie ce o fi in capul lui? Doar discutand despre asta direct face to face cu baiatul poti afla happy
3) Aici e clar.la 18 ani oricum vrei sa experimentezi.si e deschis catre.asta.si pur si simplu asa sunt baietii in general.mereu vor sa cucereasca.ma seaca si pe mine asta :p
4) Te evita pentru ca: ori e timid si ii e teama.nu stie cum sa te abordeze; ori s-a saturat sa se prefaca ca te place doar pentru a nu te dezamagi.desi nu cred ca e atat de marinimos la 18 ani laughing; ori -poate - pentru ca face pe inabordabilul ca sa te zapaceasca si mai rau si sa nu mai stii ce sa crezi. poate ii plac jocurile.laughing; sau poate pur si simplu nu mai are id-ul tau.laughing SAU (apropo.amica respectiva- cea cu sarcina de a sustrage acele informatii de la el - a iesit cu el in oras. s-au vazut?) ca.ma gandesc sa nu ii fi spus - cine stie - chiar ea despre micul vostru secret.cine stie? si acum el actioneaza in consecinta - cum crede el.in functie de ce simte.
Eu am vorbit din punctul meu de vedere :p.Si - eu in locul tau as fi putin mai directa .cu el. l-as invita la un suc sau la o intalnire in cadrul unei get together cu mai multi amici de-ai tai.ca sa nu fie prea intima treaba cu intalnirea daca nu iti doresti asta.si asa a-i afla.mai multe decat daca nu vb cu el.nu ii vezi reactile-limbajul corpului(stii cum se spune: face mai mult uneori decat o mie de cuvinte) si iti vei afla raspunsul sigur! si fii diplomata chiar daca alegi sa fii directa.tongue
Sper ca ti-am fost de folos.cat de cat

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1 probabil ai plac fetele mai cu tupeu, 2pentru ca toti sunt orgoliosi si nu recunosc niciodata adevarul, 3pentru ca e cam curvar, 4cred ca prietena ta ia vorbit urat despre tine

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Probabil vrea sa para indiferent pentru a te face mai inrteresata de el

| ionut_1835 a răspuns:

Cred ca e timid sa te intrebe daca il placi

| tygryx a răspuns:

Se poate saa aiba dreptate mircea... dar poate (la intrebarea 1) ramane blokat kd vrea sa vb q u... fa u primul pashee hee