| eko a întrebat:

Buna am 15 ani si recent m-am despartit de prietena mea de fapt ea s-a despartit de mine zicandu-mi "vreau sa luam o pauza"iar eu am intrebat-o "de ce? " iar ea mi-a raspuns "asa cred ca e mai bine" iar eu o intrebare "ma mai placi" iar ea "nu am zis asta, dar asa cred ca e mai bine". Iar eu acum nu stiu ce sa mai cred...cryingMa mai place? Se va intoarce la mine? Voi fetelor cand spune-ti asa unui baiat la ce va referiti? crying

Răspuns Câştigător
| aniohetova a răspuns:

Sincer cand i-am spus prietenului meu sa luam o pauza am facut-o pentru ca nu mai vroiam sa fiu cu el, dar mi-era mila de el sa i-o spun in fata. Acum poate sa fie asa, poate sa fi existat foarte multe certuri intre voi, sa fi auzit ceva si pur si simplu avea nevoie de gandire, dar iti spun din propia experienta ca daca te iubeste intr-adevar se va intoarce la tine pentru ca pana la urma nu ti-a spus ca vrea sa va despartiti si unele fete cand spun asta nu o spun numai cum am facut-o eu, ca sa nu-l raneasca pe celalalt, dar o spun pentru ca poate ai sufocat-o prea mult, si avea nevoie de o pauza sau poate, cine stie. Se simtea nesigura de sentimentele sale. In orice caz, ti-am spus, daca te iubeste, o sa-ti simta lipsa si o sa se intoarca la tine. Daca nu, mai bine renunti la o persoana care nu mai tine la tine si nu mai are niciun sentiment pentru tine, doar de dragul de a o stii aproape. Pup

12 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Cand cineva vrea o pauza inseamna ca ceva nu merge bine, ca partenerul nu-l mai atrage ca la inceput, pot exista mii de motive.

Depinde ce tip de persoana este ea: daca renunta usor sau nu, daca ti-a aratat ca te iubeste, daca e genul flusturatic sau nu a avut relatii de lunga durata... tu o cunosti cel mai bine!
Oricum, daca perioada de pauza se extinde.nu dau mari sanse unei revenirii...vezi sa nu te insele intre timp totusibig grin

| fabiola a răspuns:

Pauza la 15 ani nu este un pericol si poate chiar are nevoie de ea pentru scoala sau sa-si faca ordine in sentimente!

| marsy a răspuns:

Nu te mai vrea! e clar ca buna ziua.Sorry

| seawolf a răspuns:

Mai bine iti gasesti pe alta!

| ruxandraaaaioanaaaa24 a răspuns:

Eu cand spun ca "vreau sa luam o pauza"( ma refer la sensul general), inseamna ca mi se pare ca relatia a devenit o rutina interminabila. Poate asta a crezut si ea.De cat timp erati impreuna?

| alynuch a răspuns:

In primul rand daca ti-a cerut pauza, inseamna ca mai sunteti impreuna, iar in al doilea rand poate te-a pus doar la incercare sa vada cat o iubesti si cum reactionezi si nici nu ia trecut prin gand sa va despartiti(faceam si eu asa odata)...sau poate chiar are nevoie de putina ordine in viata ei, daca sunteti de mult impreuna s-ar putea sa ii fie dor de perioada cand era singurawinking
P. S sper ca ti-am fost de ajutor

| imyourdestiny2 a răspuns:

Poate e confuza adica nu stie ce vrea...sau parintii ei au o problema cu tine.sau pur si simplu ti-a dat papuciihappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frate eu spun sincer nu din rautate nu se va mai intoarce la tine fiindca asa fac toate fetele sau mai bine zis (femeile)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu mai plange ca vine sigur la tine, daca vroia sa-ti spuna ca nu mai vrea sa fie cu tine deloc ti-ar fi spus sa va despartiti, iar daca nu te mai placea era deja cu alt baiat. Poate are nevoie si ea sa fie singura poate are probleme peacasa are de invatat si nu se poate ocupa cu toate deodata, pentru ca stii foarte bine ca atunci cand faci mai multe lucruri deodata aproape ca nu-ti iese nici una bine.In timpul asta respecto nu te da la alte fete daca o vrei inapoi dupa aceea, dar concetreazate mai mult pe alte lucruri care iti plac.Hai ca o sa fie bine puteai sa o intrebi cat dureaza pauza si stateai linistit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as spune sa inveti limba romana si de-abia dupa aceea sa te apuci de intrebari. esti jenant, asta daca nu te-ai prins, si faci parte dintr-o noua generatie de aurolaci.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii spui ca o iubesti prea mult ca sa o pierzi

| vanpersie a răspuns:

Ba peppy, ai de ales intre a astepta, si a nu astepta... Sfatul meu este sa nu astepti... Dar uite aici, poate te ajuta http://www.youtube.com/watch?v=vY0wAOepjG4