| eueu1995 a întrebat:

Am 15 ani si sunt fatahappy, dar am o mare problema...nu stiu ce sa ma facsadimi vine sa morcrying. Sunt urata, am in clasa o gramada de fete frumoase si chiar si unele mai uratele care au prieten, iar eu nu gasesc pe imeni sa ma placa asa cum suntcryingDe invatat invat bine, nu sunht proasta, stiu sa vorbesc cum trebuie si sa ma comport in societate, chiar daca sunt de la tara(invat la oras). Cum se face ca toate fetele care sunt asa mai...(parasute) au pe cineva langa ele?
De fapt, ma place un baiat... mi-a cerut de multe ori sa fiu prietena lui(suntem de aceeasi varsta) dar eu nu-l placsad
Ma consider urata si chiar grasa(am 1, 62 si 52 kg). Vreau sa slabesc, dar nu stiu cum:l
Nu stiu ce sa mai facsadVa las id-ul meu sa va arat poze cu mine sa imi spuna si mie cineva daca sunt urata sau nusad eu.eu2995

29 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai 15 ani, esti inca prea mica pentru un prieten. Lasa prostiile, ai greutatea normala. La varsta ta chiar nu conteaza frumusetea, ar trebui sa te ocupi de scoala, nu de aiureli din astea. Si sa-ti dai ID-ul pe net, alaturi de cautarea disperata a unui prieten, nu e prea intelept. O sa fii tinta tuturor pedofililor si obsedatilor sexual.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

1. Ai 15 ani, nu 25 şi sau 65. Aşa că nu e deloc grav că nu ai pe nimeni. Şi-n plus, de plăcut te place cineva doar că nu vrei tu.
2. Nu eşti grasă. Ba încă, după gustul meu, aş spune că eşti PREA slabă.
3. Cu atitudine din asta pesimistă (sunt urâtă nu mă vrea nimeni crying ) nu o să vină nimeni după tine. De ce? Pentru că noi bărbaţii simţim fetele complexate şi, dacă ne dorim o relaţie serioasă, în primul rând fugim de complexate. De ce? Pentru că într-o relaţie serioasă vreau ca ea să se intereseze şi de mine nu doar să-şi plângă de milă că nu arată nu-ştiu-cum.
4. Mulţi băieţi cu vârste între 15-19 ani nu se dau în vânt după fetele de la ţară. De ce? Pentru că fie sunt neserioase pentru că sunt "scăpate de-acasă"(ceea ce poate nu e cazul tău), fie sunt inuman de proaste neştiind să se exprime vag decent (ceea ce iarăşi nu e cazul tău), fie încă nu sunt adaptate (ceea ce parţial este şi cazul tău) sau din alte prejudecăţi cum ar fi că fetele de la ţară sunt "limitate" (prejudecată nejustificată dar ea există).
Prin urmare, nu te mai stresa aşa de tare. O să vină şi vremea ta.
Primii paşi: Mai multă încredere în tine şi mai multă comunicare cu băieţii în general.
Să ştii că dacă stai mică într-un colţ şi fierbi în suc propriu şi nu zici nimic, n-o să-ţi pice din cer un băiat perfect pentru tinewinking.
Salut!

| RyanGeorge a răspuns:

Buna, din cate vad tu te consideri foarte urata si "grasa" ce'a ce nu e bine pentru tine si de aceea crezi ca nu vei avea niciodata prieten dar iti pot spune ca toate trece cu timpul si vei avea prieten daca nu te vei mai considera asa, am avut si eu o prietena la fel ca tine 1, 62 si 54 kg deci era mai plinuta sa zic asa decat tine si am placut'o asa cum era, toate la timpul lor o sa te gaseasca cineva nu trebuie sa cauti tu sau sa devii disperata pe niste chiestii pe care le consideri tu, sfatul meu sa numai fi asa gandeste pozitiv, si faza cu toate parasute au prieteni este din cauza ca majoritatea baietilor neseriosi asta cauta fete care se poata culca cu ele din prima zi ce'a ce u nu doresti acest lucru.
Numai bine.

| Debb a răspuns:

Esti foarte slaba, sa stii. Poti sa te infumusetezi usor daca pui un pic de fard pe fata sa iti scoti in valoare frumusetea. Probabil baietii nu te plac pentru ca esti de la tara. Majoritatea le plac parasutele pentru ca sunt mai prostute si usor de pacalit. O sa iti gasesti si tu pe cineva. Nu iti face griji :*.

| zuzu a răspuns:

Si eu sunt in aceasta situatie:-

| raisa1993maria a răspuns:

O sa-ti gasesti prieten atunci cand te astepti mai putin, nu e asta o problema, fiecare e frumos in felul lui, eu de ex sunt mica de statura am 1. 50 si fac 18 ani luna viitoare, in scoala toata lumea imi spune ca suni mica, nu mi-o spun cu rautate dar ma simt aiurea, asta e am si calitati si sunt sigura ca si in cazul tau e la fel, accepta-te asa cum esti.

| raisa1993maria a răspuns:

Stai mai linistita, o sa-ti gasesti un prieten dar atunci cand te astepti mai putin, fiecare am are defecte si calitati, eu de ex sunt mica de statura am 1. 50 la varsta de 18 ani ( fac acum in ianuarie)... accepta-te asa cum esti, incearca sa iti pui in valoare si calitatile pe care le ai nu doar defectele, Bafta

| Georgiana05 a răspuns:

Stai linistita, e timp si pentru prieteni.Nu te simti jignita cu adevarat de vorbele altor persoane, si mai ales nu te jigni tu pe tine insuti cu vorbe fara rost.
Fetele care sunt "parasute", asa cum le-ai zis tu, au prieteni tocmai pentru ca sunt asa.Cred ca ti-ai raspuns la intrebarea asta deja.
Si apoi, daca esti grasa, n-are nimic, se mai intampla, pune-ti ambitia si incearca sa nu mai mananci seara, si sa mananci mai sanatos! Vei reusi daca-ti doresti cu adevarat!

| anamaria_6094 a răspuns:

Sincer, niciodata o persoana nu poate zice ca e frumoasa, ar fi pre aiurea...trebuie sa ai mai mult tupeu si sa invingi orice teama, incearca sa te uiti in oglinda si sa iti vezi calitatile, nu defectele...mult noroc!

| dani_3310 a răspuns:

Asa si eu am patit si sa stii ca nimen i nu stiu cum doare dar sper sa reusesti in viata lasa-i pe tampiti aia care jignesc si din astea sa stii ca nu cont cum arati ci ce fel de persoana esti

| noooname a răspuns:

''Nimeni nu'i perfect ''.

| yappi a răspuns:

Impresi asta o aveam si eu despre mine pana cand cel mai neasteptat lucru mi s-a intamplat si unul dintre cei mai populari tipi s-a indragostit de mine:d Acum a trecut ceva timp si m-am schimbat destul de mult la infatisare si cand ma uit in oglinda chiar sunt multumita de cum arat toti colegii de clasa se dau la minehee hee Chiar daca nu mai sunt cu baiatul respectiv el tot are o parere super despre mine si mentionez ca fiecare fata cu care a fost daca o vede pe drum o face in toate felurilehee hee Oricum asta e povestea mea si nu stiu daca te ajuta dar eu iti spun ca nu trebuie sa te ingrijorezi va vni si pentru tine baiatul potrivit dar ai grija sa nu suferi atunci.Ai grija:*

| Tedoraaa a răspuns:

Stay Chill! Uite-te cati baieti de incurajaza, singurul defect e ca esti pesimista! nu te autocritica, poate ca ai doar idioti in clasa si nu merita sa-ti fie prieteni, largeste-ti grupul de prieteni, nu te rezuma doar la clasa ta! asa deci:parasutele sunt prieteni cu parasutii, that means, ca nu sunt oameni adevarati, incearca sa faci glumitze in clasa si nu face drame gen, daca iei o nota mica sau chestii
P. Sbig grinaca te consideri urata asa vor face si oamenii din jurul tau, daca esti optimista vei fii respectata

| abcd_6851 a răspuns:

De ce sa mori? nimeni nu e perfect, asa ca nu ti fa griji. fiecare avem defecte si calitati. trebuie doar sa inveti cum sa ti pui in evidenta calitatile.

| 愛日本 a răspuns:

Uite fiecare om are un defect de ex eu am dinti! Ii urasc!cryingimi strica toata imaginea... Dar tudaca inveti bine, o sa-ti mearga foarte bine in viata nu`ti face griji pana la urma oricine isi gaseste alesul! Nu esti grasa. Poarta-te asa cum esti tu nu ca si celelalte adica daca una se poarta rebela no face si tu nu e bine poate altii te vor intelege altfel intr-un fel rau.Nu`ti face griji nimeni nu-i perfect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti pesimista nu-i deloc bine! sfatu meu:stai calma aici in lume e si un baiat pentru tine! bucura-te de viata nu baga in seama prostii care te critica vad ca o duci bine cu invatatura mai intai fa-ti un viitor ai timp de baieti... iubiti se gasesc oriunde!big grin sper ca te-am ajutat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa stii ca uneori nu conteaza frumusetea exterioara, este trecatoare, si ceea ce e mai important e cea interioara cu care ramai pana la adanci batraneti sa spunem asa.
Nu fi complexata, daca te simti.
O zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bunabig grin.Am dat intamplator peste postul tau si citindu-l, m-a pus pe ganduri si am zis sa incerc sa dau si eu un rasp... O sa fiu direct... Daca stai cumva in Cluj si crezi ca ar putea sa ajute sa iesim la un suc sau ceva sa povestim baga id-u asta: max_rmcf. Eu nu o sa bag id-ul tau, nu vreau sa crezi ca is ceva obsedat sau stiu eu ce. Deci, cum ziceam daca crezi ca ar prinde bine sa vb pe viu cu cineva (si stai in cluj) oricand putem sa vbhappy. In cazul in care nu o sa mai vb nicioada, eu pot sa iti spun doar ca ar trebui sa fii mai sigura pe tine si sa nu ii iei in seama pe toti prostii din juru tau si presupun ca o sa reusesti ce ti-ai propus. De fapt is sigur ca o sa reusestibig grin Apropo ziceai ceva de un tip caruia ii place de tine si tu nu-l placi.Eu zic sa iesi odata cu el in oras ca nu se poate intampla nimic rau si poti sa iti dai seama daca are rost sau nu. Poate el chiar tine mult la tine, doar ca e mai timid si nu stie sa o arete.Am patit si eu chestia asta cand eram mai tanarlaughing) [de parca acum is tare batranlaughing] si e nasol sa fii incapabil sa nu ii poti arata fetei de care iti place, ca tu chiar tii la ea. Cam atat de la minebig grin Iti urez bafta si stiu ca o sa reusestismug. Have a nice day b-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai un raspuns pentru eueu1995?
Da

Esti o duba!

| RawGrey a răspuns:

Mai mult conteaza ce ai in suflet.grasa nu esti esti grasa daca ai kilogramele mai mari sau egale cu intaltimea daca aveai 1. 62 si 62 de kg atunci erai grasa dar asa nu esti mi se pare ca esti chiar dragutahappy

| CalinBerindean a răspuns:

La 52 kg grasa cum am pe una de 12 ani de 80 kg si zici ca esti grasa

| madalinuthaLOVE a răspuns:

Tot ce trebuie este sa nu crezi tot ce ai scris mai sus! uneori si eu cred la fel insa nimeni nu e mai frumos ca altu sau perfect
ai incredere in mine!:X
daca vrei iti voi da facebookul meu si putem sa mai vorbim!happyce zici?smug

| madalinuthaLOVE a răspuns:

Tot ce trebuie este sa nu crezi tot ce ai scris mai sus! uneori si eu cred la fel insa nimeni nu e mai frumos ca altu sau perfect
ai incredere in mine!:X

| madalinuthaLOVE a răspuns:

Funda>!?

| djt3bi a răspuns:

Nu conteaza doar cum arati la suprafata. Interior coteaza.De exemplu gasesti un frumoasa foc sani mari toate perfecte blonda da e rea si toate de astea mai bine gasesti pe cineva ca tine decat alfel.Shi uite incerca sa ignori faptul ca esti urata si scoate acest gand din cap spune mereu ca esti frumoasa si sa vezi ce fel te vei simti

| Anonim_8946 a răspuns:

Nu mai fi pesimista! O sa gasesti pe cineva care sa te placa asa cum esti:*! Dar daca tu te consideri 'grasa' apuca-te de un sport.sau du-te la o sala de fitness. Succes >big grin

| SorinaMaria a răspuns:

Stiu cum e cand te crezi urata si grasa... Si pe mine multi inca ma mai chinuie cu faptul asta desi am prieten si multi baieti de treaba mi-au zis ca sunt frumoasa.Iti zis doar atat...Fii pesimista si nu te lasa influentata de cei din jur

| maxx_3502 a răspuns:

Am lasat un raspuns ceva mai devreme(3 Ianuarie 2011 23:39 ) si nu aveam cont si am zis ca totusi ar fi mai bine sa imi fac cont pentru ca pare interesant site-ul astabig grin. Scz de offhappy

| eueu1995 explică:

Skz...id-ul e eu.eu1995