| anonim_4396 a întrebat:

Am 15 si iubesc un barbat care este cu 20 de ani mai mare. Nu suntem impreuna, nici nu cred ca ar exista vreo sansa. Insa il iubesc mult si cred ca si el ar trebui sa stie asta... Il vad aproape in fiecare zi si mereu vreau sa merg direct la el sa ii spun ceea ce simt. Mama stie, insa imi spune mereu sa imi vad de treaba mea si nu prea vrea sa vorbeasca mai mult cu mine. Ce sa ma fac?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, el chiar nu ar trebui sa stie. Nimeni in afara de tine nu ar trebui sa stie. Este, evident, o relatie imposibila si nu exista nici un motiv sa incarci pe cineva cu ea. Daca il iubesti, il protejezi, nu il pui in fata unei asemenea probleme.
Nu trebuie sa te faci nimic, pur si simplu nu mai vorbi niciodata cu nimeni despre asta, ascunde iubirea in inimioara ta si mergi mai departe. O sa suferi, da asta e, nu se va intampla nimic grav.

9 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Imagineaza-ti ca are varsta tatalui tau si nu te poate vedea niciodata ca pe o iubita, decat ca pe o fetita.
La 15 ani te indragostesti repede, de flori, de catei, de pisici, d e bunici si chiar de vecini. Dar odata cu trecerea anilor, vei intelege ca ceea ce ai simtit de copil, nu este decat simpatie, nu dragoste.

| Freya1 a răspuns:

Pfff! Mai bine astepti sa iti treaca, iar daca totusi ii spui sper sa aiba minte sa nu te ia in seama.
Incearca si tu sa iti canalizezi atentia pe scoala, pe invatat, pe planuri de viitor nu pe barbati si mai ales aproape deodata cu tatal tau.Curand vei cunoaste pe cineva de varsta ta si iti va trece atractia asta (ca nu e iubire).

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incerci sa il uiti si sa iti gasesti unul mai mic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De as fi in locul lui te-as lua direct de nevastã, fatã cuminte, iubitoare.
Oricum nu e mare diferentã de vârsta, de obicei si femeile mature tot rãmân blocate emotional intre vârsta de 5-17 ani. Asa ca mai bine tu de 15 ani care ai 15 ani, decât una de 30 care a ramas tot la 15 ani.

| VALCUANDREI1994 a răspuns:

Incearca sa nu te mai gandesti la el pentru ca ceea ce ai descris este destul de anormal. Tu ai 15 ani si tipul are 35. Nu este logic sa te mai gandesti la el. Sa zicem ca este mai bine sa vorbesti cu el si sa ii spui ceea ce simti. Daca el este o persoana cerebrala atunci o sa iti explice ca e mai bine sa nu va vedeti. Probabil o sa se simta flatat si in acelasi timp ingrijorat. Cauta pe cineva de varsta ta.

| Romanul86 a răspuns:

Ai un tată absent în viața ta care nu se implică sau nu te ajută de aceea îți plac bărbații în vârstă, așa zic psihologi.

| Alfred0703 a răspuns:

Poate iti este tata. Fa si un test ADN inainte de a-l trimite la puscarie.

| CristinaMatei97 a răspuns:

Dacă tu ai avea o relație cu acel bărbat, el ar fi numit pedofil și ar fi șanse foarte mari sa fie închis de poliție
Sfatul meu este sa îți cauți un băiat de vârsta ta sau sa aștepți pana mai crești

| iTzLiviu a răspuns:

Bun, exista asa o vorba ce daca e dragoste adevarata diferenta de varsta nu conteaza, dar deja aici e o prostie ce faci tu. Tu te gandesti macar, calculand varsta acelui barbat dupa spusele tale are 35 de ani. Sunt sigur ca un om matur la 35 de ani nu s-ar uita nici macar cu coada ochiului la una de 15. Nu ma intelege gresit, nu vreau sa-ti stric visele sau ceva, dar ar fi mai bine sa,, stai in banca ta,, si sa-ti astepti printul. Gandeste-te doar ca casnicia voastra in aceasta situatie ar fi una de tot... El ca si un om normal are nevoie de sex. Nu cred ca ai vrea sa faci sex cu unu cu 20 de ani mai mare ca tine. Eu zic sa o asculti pe mama ta si sa-ti cauti printul, o sa apara intr-o zi sau alta. Hai Noroc