| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Am 16 ani iar acum o saptamana totul era in regula cu penisul meu,adica se scula singur din orice,cand era sculat era super tare ca piatra,ma tinea mult erectia,acuma dupa putina vreme nu mi se mai scoala singur, adica numai daca vreau eu si problema e ca atunci cand mi-e sculata nu mi-e tare, este asa..moale nu stiu cum sa explic,cred ca sufar de sindromul penisului amortit,am incercat sa ma masturbez si ma termin super greu chiar si pe cele mai bune filme porno wtf nu e normal deloc laughing laughing,fara mistouri, chiar am o problema, cum pot sa revin ca inainte? Din cauza ca tin leptopul pe mine sau?

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Toti baietii se masturbeaza incepand pe la 14-15 ani, numai ca cei inteligenti nu folosesc pornografie, fiindca stiu ca este interzisa minorilor pentru a-i proteja de probleme in dezvoltarea sexuala.

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din cauza ca folosesti pornografie la 16 ani, desi ea este rezervata celor de peste 18 ani. Este un efect normal si asteptat, ar trebui sa stii ca interdictia a fost pusa de niste oameni inteligenti pentru adolescenti mai prostuti acre nu isi cunosc interesul. Renunta un pic la pornografie si vei vedea imbunatatiri chiar dupa o pauza scurta (6-8 luni)

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru Brigaela):

Folosesc pornografia pentru rezistenta, sa nu ejaculez ara repede, si daca fac o pauza, dupa pauza o sa pot continua nu? la 18 ani vreau sa fiu cel mai macho cu scula de roca laughing laughing

| Brigaela a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Daca folosesti pornografie inainte ed 18 ani, ai doua posibilitati: vei fi la fel ca toti ceilalti sau cei avea probleme de potenta. Cine ti-a spus ca iti va creste potenta, si-a batut joc de ignoranta ta

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru Brigaela):

Sa fim seriosi doamna, aratati-mi un barbat care nu se masturbeaza de la 13-14 ani, doar castratii

| PsihoSex a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Bine, tinere, fa-o, dar nu exagera! Odata la 3 zile ar trebui sa iti ajunga la anii tai! Altfel o sa ia mari probleme mai tarziu, si degeaba o sa mai ceri ajutor atunci...

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru Brigaela):

Cu pornografie sau fara e tot una, adica fara pornografie te gandesti la tine cum eu tragi la vecina de langa casaa si te termini mai greu, cu pornografie e ca si un stimulent, adica te termini mai repede, deci rezultatul e acelasi.Aceleasi fantezi sexuale

| TheQuestionQuestionQuestion explică (pentru Brigaela):

Mi-am revenit, sunt inca si mai bine ca saptamana trecuta, mai dotat pot zice laughing laughing, multumesc oricum

| Brigaela a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Nu este adevarat. Imaginatia sexuala este buna. Problema este ca filmele porno aduc totul pe tava, fara sa ai nevoie de imaginatie. Si astfel, modifica instinctul sexual si dau probleme de potenta. Vei vedea daca ai sau nu problee reale cand iti vei incepe viata sexuala.

| Brigaela a răspuns (pentru TheQuestionQuestionQuestion):

Toti baietii se masturbeaza incepand pe la 14-15 ani, numai ca cei inteligenti nu folosesc pornografie, fiindca stiu ca este interzisa minorilor pentru a-i proteja de probleme in dezvoltarea sexuala.

| Violleta2022 a răspuns:

Cand stai toata ziua cu mana pe el, normal ca nu mai este vioi!
Evita sa te masturbezi pentru cel putin 1 saptamana, dupa care trebuie sa o faci foarte rar, ca sa poti sa-t revii complet.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nimic mai simplu deoarece raspunsul il ai la indema/il poti gasi/deduce printrun experiment propriu. Incearca sa vezi cum se comporta penisul tau in cazul in care va sta lungita langa tine in pat, o fata asa cum a facut-o mamica si vizionati un film interzis pentru varsta voastra. big grin

| Emilian65 a răspuns:

Acest fenomen este din cauza masturbarii excesive si a vizionarii unor filme porno pe care le urmaresti pe laptop.

| TheQuestionQuestionQuestion explică:

Amortit* cu i de la ''esti'' orb nu vezi bine?