| gabriela80083 a întrebat:

Buna am 16 ani si am inceput sa ma masturbez cam de vreo 3 saptamani si vreau sa ajung la orgasm... vreau sa imi spuneti niste metode!

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Aici nu există reguli; încearcă mai multe feluri de atingeri, mai multe locuri unde să pui mâinile, mai multe feluri de „obiecte" ajutătoare (eventual), până vei descoperi ceea ce îți aduce maximum de plăcere. Nu se potrivește niciodată de la o persoană la alta - răspunsurile de aici ar fi cam inutile.

| SkyPilot a răspuns:

Vezi aici cateva idei:
http://sfatulparintilor.ro/......asturbezi/
Fiecare persoana are alte placeri. De obicei clitorisul se stimuleaza de sus in jos. Daca ai spatiu destul (presupun ca esti virgina) un alt loc este punctul G, situat in vagin la 5-7 cm. de la intrare sub osul pubisului. Nu toate fetele il au, daca il ai ai sa il simti ca pe o zona mai tare si mai aspra. Experimenteaza pentru amandooua cu intensitatea atingerii, tipuri de miscari si ritmuri diferite pana cand gasesti ce iti place tie.

| BeckhamRZM a răspuns:

Mai tare, mai des. #dildou.