| teiubesc1234 a întrebat:

am 16 ani si nu am avut niciodata un iubit...nici nu m-am sarutat cu nimeni. si asta nu pentru ca sunt urata, nu stiu de ce sad stiu, o sa imi spuneti ca acum trebuie sa ma tin de scoala, sa nu ma gandesc acum la asta, dar vreau pe cineva care sa imi fie alaturi cand am nevoie, in afara de parinti, vreau pe cineva pe care sa iubesc in alt mod. cateodata ma simt asa de singura, si cand vad numai iubire in jurul meu, ma intreb de ce nu as putea avea si eu pe cineva care sa ma iubeasca asa cum vreau eu... e normal sa nu am prieten la varsta asta? voi la ce varsta ati avut primul prieten? va dau funda

10 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Iti spun, inainte de toate, ceea ce vezi tu in jurul tau nu este tocmai iubire. Este doar un nou "joc" care le invata pe persoanele tinere ceva "social skills". Dar la jocul asta te poti si accidenta destul de urat.
In al doilea rand, trebuie sa iti spun ca diferenta de gandire intre baieti si fete este cam mare. Tu vrei sa nu te simti singura, el - oricare ar fi - vrea un pic de iubire, ceva sex, si apoi sa bata iar mingea. Si atunci te vei simti mult mai singura decat acuma, cand esti cu cineva, dar nu ai atentia lui.
Dar cu prietenii - nu iubitii - cum stai? Intai este mai bine sa fii intr-un grup de prieteni cu care ai preocupari comune, si cu care sa-ti poti petrece timpul. Dupa aia, cand vei avea prieten si el va fi la meci, tu vei avea preocuparile tale, sa nu te simti neglijata.
Bine Te iubesc?

| Purec a răspuns:

Nu e nici normal dar nici anormal. Pana la urma e o chestie personala, nu iti spune nimeni daca sa ai sau nu un iubit/prieten. Incearca sa ai un prieten mai intai. Nu stiu daca stii, dar s-ar putea ca acel baiat pe care sa il iubesti, sa nu te iubeasca si el la randul lui, si atunci iese cam nasol. Numai tu stii de ce nu ai un iubit, pentru ca din cate vad, ai avea posibilitatea sa ai unul happy

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru Purec):

Puricosule,tu mai esti ma pe felie cu aia?

| Purec a răspuns (pentru FABULOSUL6000):

"Puricosule,tu mai esti ma pe felie cu aia? "

Sa stii ca nu. Mi-am dat seama ca imi ratez viata stand langa mama ta. Este si prea in varsta, nu aveam un viitor impreuna.

| Purec a răspuns:

"Era o vorba. Mama-i femeie batrana, sa il pupi pe fisu-n p##a. Calm puricosule, radem si noi laughing de tine "

Vezi? iti dedublezi propia persoana, ceea ce inseamna personalitate multipla. "radem si noi de tine". ite inca o cauza pentru care m-am despartit de mamicuta ta

| AsuRo98 a răspuns (pentru Purec):

Dami add: alinb96@yahoo.com

| grab a răspuns:

Sunt site-uri de intalniri destule. vezi pe acolo tipi cu 5-6 ani mai mari ca tine pentru ca pe astia ii pasioneaza mai mult tineretea decat frumusetea ta. ideal ar fi sa nu te arunci in patul prmului pervers...

| NameHarris a răspuns:

Vei avea suficient timpwinkingNu fi suparata ca inca na-i suferi din dragostewinking

Răspuns utilizator avertizat
| CheLoo23 a răspuns:

Stiu exact cum te simti si eu am fost la inceput asa sad e ca si cum mi-as da singur un sfat nu unei fete...mai rezista incearca si tu sa te obinisnuiesti cu ideea ca este al tau este pus deoparte si ca intr-o zi vei avea si tu jumatatea ta asa cum ti-ai dorit asa cum ai visat dintotdeauna incearca sa nu disperi incearca sa nu te dai batuta asculta la mine iti va veni si tie vremea happy apropo las-o dracu de scoala laughing