| rikkimady16 a întrebat:

am 16 ani. Vreau sa va intreb daca te doare atunci cand te dezvirginezi(sunt fata). Daca prietenul meu e virgin inseamna ca o sa ma doara mai tare pentru ca nu stie ce sa faca? :d dau funda daca imi explicati cat mai bine cum te doare sau ce simti si pe o scara de la 1 la 10 cat de tare doare...mersi anticipat :*

Răspuns Câştigător
| LucYusAnOnYmuos a răspuns:

Cu toti am fost virgini si cu toti avem explicatii de tot felu.Parerea mea e sa nu iti incepi viata sexuala acum.Ai doar 16 ani, mai asteapta, asta daca nu vrei sa regreti ce ai facut.Nu o sa te doara cine stie ce, doar 5 min si nu trebuie sa curga sange neaparat, asta depinde de cat de elastic e vaginul tau.Primul meu contact sexual a fost cu o fata virgina deci si eu am fost virgin si sa stii ca ea a facut toata treaba eu doar am stat pe spate, asta pentru ca ea stia cand o durea si cand nu, cand sa o introduca si cand nu, e o chestie pe care nu o poti explica asa in scris trebuie sa o simti atunci pe moment, vei sti atunci cum sa procedezi, nu iti face griji.Doar sa fii sigura d ceea ce vrei si sa nu iti dai cu pumnii in cap dupa aia.A da, si folositi prezervativ, nu vrei ca primul tau contact sa fie si prima ta sarcina, ar fi cv neplacut.Bafta!

43 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Intensitatea durerii depinde de la fata la fata. E adevarat ca doare, dar nu se moare din asta si nici nu dureaza o vesnicie. E posibil ca actul sexual sa fie mai dificil pentru ca niciunul dintre voi nu are experienta, dar o sa reusiti sa o faceti si pe asta. Folositi lubrifiant pentru a usura penetrarea si a atenua putin durerea si neaparat prezervativul. In rest lasati-va dusi de val si o sa vedeti ca o sa simtiti ce aveti de facut. Bafta!

| vrelian a răspuns:

Da asa este o sa te doara mai ales xca tipul tau nu stie cei aia.eu zic sa mai stai pina faci 18 ani dupa care te rezolva unul cu experienta.acum nu se baga nimeni ca esti minora.si pui pe iubitu tau sa se uite cum face ala si dupa incercati si voi ce zici te bagi? vezi cauta ca sint destui pe aici cu experienta.numai bine.scuze am glumit sper sa nu o iei de buna

| Swal a răspuns:

Enervant, devi deja..las' ca ma multumesc eu cu ceea ce cunosc si tu ramai cu ale tale cunostintehee hee Copil ce nu pune mana pe o carte dar rupe tastatura injurand pe net..de ce dracu' am senzatia de deja vu raised eyebrows si inca ceva..shut up straight face

| hotdesire a răspuns:

El find virgin si nepriceput e posibil sa fie cam de 8 durerea.

| adrianamara a răspuns:

Da te doare iar pe scara durerea ar fi undeva la 5 6 acum depinde si de persoana! Daca o sa fie tandru si intelegator cu siguranta ca totul va fi,, bine"acum nu te astepta sa nu te doar chiar deloc dar totusi...

| SoloPC a răspuns:

El daca s-ar documenta de asta "filme porno" ar sti ce trebuie sa faca.
Durerea e la tine epntru ca se rupe o chestie lipita de pereti **** si cand introduce penisul chestia aia se rupe si te doare dar a doua oara nu o sa se mai intample..sa revenim la subiect
de la o scara de la unu la zece o sa te doara pe la 7-8 dupa contactul sexual o sa iti curga putin sange dar foarte putin sa nu te speri.
Ori ce baiat stie sa dezvirgineze o fata.
Pe un baiat nu o sa il doara cum o sa te doara pe tine...

| Swal a răspuns (pentru SoloPC):

Eu am impresia ca tu esti inca virgin..aloo unde ai vazut sau unde ai auzit ca doare la baieti? laughing
Frate daca habar n-aveti nu mai vorbiti.

| HappyGrumpy a răspuns (pentru SoloPC):

Daca nu s-a dezvirginat el singur inainte o sa-l doara si pe el. cam pe la un 9... ca si la noi se rupe o "chestie", avantajul e cand o faci cu mana ta poti sa te opresti cand vrei, si in filme porno nu arata, decat cum urla aia ca nesatula, poate un documentar, incearca sa lubrifiezi inainte, si este o pozitie anume, tu stai pe spate cu o perna sub fund ca el sa nu se chinuie sa nimereasca, sa intre usor si treptat. documenteaza-te si tu, Doctorul Cristian Andrei avea emisiuni cu explicatii si raspunsuri pentru incepatori.

| HappyGrumpy a răspuns (pentru Swal):

Bah esti circumcis? cum dracu sa nu doara daca esti virgin, ca nu ai pielea dezlipita si aia se jupoaie un pic cate putin.

Alte răspunsuri
| unknownn a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Tu intelegi doar ce vrei.
Citeste de 10 ori ce am scris si dupa aia sa-mi dai un raspuns!

Alte răspunsuri
| Swal a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Ma intreb la ce varsta vei avea si tu prima fatahee hee never straight face

Alte răspunsuri
| Swal a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Faza dura e ca tu doar vorbesti de femei laughing Si eu vorbesc despre acestea la orice ora din zi dar in niciun minut nu ma gandesc ca ma voi uda in chiloti daca imi face una cu ochiul, asa cum o faci tuwinking ar fi foarte interesant sa te intalnesc pe strada sa-ti *** 2-3 capace si sa te invat cum sta treaba dar neah...norocul tauhee hee

Alte răspunsuri
| anonim_4396 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Domne, am spus că poți să rămâi virgină și cu himenul rupt, asta doar dacă nu ți l-a rupt altă persoană în afară de tine însăți. Chiar și dacă ai făcut sex oral și ai himenul intact nu mai ești virgină. Mulți aveți concepția asta foarte proastă.
Oricum, prea mult caz se face pe baza virginității, mulți folosind scuza cu „dezvirginare fizică/psihică" sau mai știu eu cum. Nu! E de un singur fel. Știi expresia „pământ virgin"? Ăla nu mai e așa nici dacă plantezi doar roșii și nu flori, de exemplu. Pentru că l-ai lucrat, indiferent cum.
De asemenea, poți căuta definiția virginității în dexonline.

| HappyGrumpy a răspuns (pentru Swal):

Vezi sa nu-ti vad eu moaca de la avatar ca-ti intorc capacele de la canal, eu vorbesc cu ele, tu te bagi in seama ca prostu. e normal sa te uzi, este lubrifiere naturala, dar tactu folosea margarina. n-ai de unde sa stii. nu simtei nimic.

Alte răspunsuri
| HappyGrumpy a răspuns (pentru anonim_4396):

Dar nu o mai doare, aia e diferenta. aici de durere era vorba. citeste intrebarea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Asta așa e. Înseamnă că am înțeles eu greșit ce ai vrut să transmiți thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru Swal):

Nu mă bag în ceartă, eu mă referisem la un subiect anume. Oricum cred că veți fi șterși de admine amândoi, că știu cum e.

| vrelian a răspuns (pentru Swal):

Serios la baieti nu doare deloc? probabil daca nu ai facut sex niciodata normal nu ai de unde sa stii.dar cind ti se rupe chestia aia acolo aia nu e durere ce este? frate de unde vii cu ideile astea.probabil tu oi fi stiu si eu omul care nu simte nimic.si cind te intepi cu un ac tot durere se numeste daca nu stiai. pune si fa sex si dupa sa imi spui daca te-a durut ori nu.dar sa ti se rupa ceva.asta daca ai sau are ce ti se rupe. daca ai un ac acolo cu siguranta nu are ce ti se rupe.numai bine

Alte răspunsuri
| vrelian a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Esti tare de tot.am ras de mam prapadit.sugaciul ala a intrat si la mine sa ma faca bou ca am zis si eu ca si tine ca doare si la barbati si cum de comentez eu ca doare ca pe el nu l-a durut.da-i pace ca e dus cu sorcova.numai raritati pe aici pe bune.numai profesionisti si priceputi la toate.si mai vin sa dea si sfaturi.ce lume frate.dar eu ma amuz de numai pot.hai sanatate si numai bine.bine iai mai zis.te pricepi se vede.

| vrelian a răspuns (pentru Swal):

Ar fi cazul sa taci si sa bagi la cap ce trebuie.nu te mai baga ca musca in era eu sa zic unde daca nu te pricepi.asculta ce spun altii cauta verifica si dupa iti insusesti acele cunosctinte care sint corecte.si uite asa mai inveti ceva.nu veni cu un limbaj de mahala pe aici ca nu rezolvi nimic asa.lasa vorbele ce le folosesti la tine acasa, pentru ca aici este alta lume si arata ca stii sa te porti. daca tot o sa continui asa bine nu o sa ajungi te asigur.o sa te vad pe la stiri sau poe la casa de copii mine poimine.si chiar de stii ceva vorbeste frumos arata ca te duce bila aia daca una si functioneaza.macar capul ala sa iti mearga daca jucarie nu ai ori nu iti functioneaza.fii baiat istet.pe mine nu ma supara ca mai fac ut prost, tot tu esti vazut ca rau naspa.nu vreau sa te invat eu sa te porti dar pe aici bine nu dai deloc credema.bafta si ce mai vrei tu.

| Swal a răspuns (pentru vrelian):

Cum ziceam..incoerent. Esti in stare sa duci o fraza la bun sfarsit fara sa nu te exprimi gresit? Si ce tot te iei de masurile mele thinking vrei si n-ai sansa sa ma analizezi mai indeaproape.dar stii vorba aia vulpea care nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii sau ceva de genu...gata ca mi-ai demonstrat cat de inteligent esti, las-o cum zici tuwinking ai mare dreptate desi nu te-am inteles. cearta-te acolo in linistehee hee

| Swal a răspuns (pentru vrelian):

Mai amice.tu ai sarit primul cu jignirile. Mi se rupe de cum sunt privit pe acest site sau in viata reala, eu traiesc dupa standardele mele nu dupa cum zic si cred altii. Deja mi s-a luat sa te mai insult desi o faceam pe buna dreptate. Un sfat: lucreaza la capitolul exprimare si la partea gramaticala. Noapte Buna wave

| vrelian a răspuns (pentru Swal):

Baiatule eu cred ca ai ceva probleme la cap.tu nu vezi ca mai toti sint impotriva ta? nu vezi ca nu esti vazut bine de nimeni? sincer mergi undeva si trateaza-te daca vrei sa fii normal.am vazut ca te-ai mai luiat si cu altu pe aici si tot asa pe aceiasi tema.ai dreptate e mai bine sa ne oprim aici cum spui.

| HappyGrumpy a răspuns (pentru anonim_4396):

VIRGÍN ~ă (~i, ~e) 1) (despre persoane) Care nu a avut niciodată legături sexuale; cast; feciorelnic. 2) fig. (despre persoane) Care este plin de nevinovăție; neprihănit; nevinovat; inocent; candid. 3) (despre lucruri) Care încă nu a fost în uz; neatins; pur; curat; proaspăt. 4) (despre locuri) Care încă nu a fost cultivat; nevalorificat; necultivat; neexplorat; neexploatat. /

| HappyGrumpy a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am gasit o definitie completa a masturbarii, dar am deschis un nou topic si daca mai ai completari si pareri poti posta aici aici http://www.tpu.ro/......uri-si-nu/

| anonim_4396 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Exact. M-ai scutit de copy-paste.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Eu ți-am zis că multă lume percepe ilogic definiția de virgin/virgină și mai bine nu dau click pe link, nu vreau să îmi fac nervi.

| HappyGrumpy a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti sa dai, au participat doar oameni seriosi copiilor nu li s-a parut interesantlaughing eurau prea virginilaughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru HappyGrumpy):

Mă, poate pare ciudat, dar dă-i click pe profilul meu și o să îmi vezi vârsta. Faza e că m-am informat încă de pe acum și îmi permit să vorbesc. Mai am 2 ani și devin majoră oricum.

| AndreiBolos a răspuns:

La fata doare sa zicem 5-6, pe o scara 1-10, la baiat, NO STRESS!

| Vasile_Ionut_2000 a răspuns:

Da o sa te doara rau de tot, mai ales daca si el a la fel o sa te doara, cam pe o scala de la 1 la 10, aproximativ 9