| Hanna7Marin a întrebat:

Am 16 si am o mare problema cu relatiile. Eu am avut doar 3 relatii de scurta durata gen 1 saptamana deoarece sunt ff stresata cand sunt intr-o relati ma simt ca intr.o cusca, ma simt rau si nici nu m-am sarutat cu limba cu niciunu dintre ei ca nu pot ma gandesc ca nu sarut bine, dar nu va ganditi ca nu m-am sarutat niciodata m-am sarutat prima oara cu un baiat in clasa a 5 a si de atunci nu dar nu inteleg de ce nu mai pot. Si as vrea si eu sa fiu cu cineva in general nu am nicio problema ca nu sunt cu cineva dar in rest as vrea si eu sa fiu sa fiu ma tupeista sa pot sa il sarut pe baiatul de care imi place sa il iau in brate. De ff multe ori I-am refuzat pe unii baieti din cauza ca gandeam prea mult eram speriata ca nu o sa pot sa ii sarut. Chiar as vrea sa stiu daca mai este cineva in situatia asta. Si sa imi dati niste sfaturi sa trec pe peste chiar nu vreau sa ajung la 20 de ani si eu tot asa sa fiu. Si in momentu asta un baiat ma place si eu il plac si m-a intrebat de doua ori daca vreau sa fiu cu el si l-am refuzat pt ca ma gandeam prea mult ca nu o sa mearga ca nu sunt ca celelalte fete sa fiu mai dragastoasa. Si ma oftica faptul ca multe fete se dau la el si el ma place pe mine si eu nu pot sa ma duc la el o data sa il sarut. Multumesc anticipat :*

4 răspunsuri:
| Nextone a răspuns:

Nu trebuie sa te saruti cu el din prima sau sa il saruti tu pe el. Trebuie sa accepti sa fii cu el daca il placi, iar restul va veni de la sine.Nu grabi lucrurile, momentul va veni cu siguranta, nu conteaza la ce varsta, trebuie sa si simti.
Accepta sa fii cu el si nu te mai gandi la restul, oricine are emotii la primul sarut cu o alta persoana, chiar daca s-a mai sarutat.Bafta!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Esti tanara, in perioada asta relatiile serioase nu isi au locul, tu trebuie sa te distrezi si sa strabati cat mai multe cearsafuri, la 20 de ani vei trai cea mai frumoasa etapa din viata ta studentia unde vei strabate cearsafuri la cu totul alt nivel, te vei imbata cu fetele in cmain, iesiti in club, chefuri cu baieti, invatat pentu examene, NU relatii serioase sau ambitii de femeie care se viseaza maritata si sta la cratita

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Si inca ceva incearca sa te controlezi pari foarte disperata si agitata, cu atitudinea asta baieiti vor fugi de tine ca dracu de tamaie

| Jessica007 a răspuns:

Nu te mai gandi la chestia asta cu sarutul.Tu accepta sa fii cu baiatul respectiv daca iti place de el asta ca sa nu ti-l fure alta mai desteapta.Trebuie sa scapi de aceasta teama cu sarutul,nimeni nu s-a nascut invatat si nici nu ai ce sa inveti din chestia asta, pur si simplu te lasi purtata de val.Ce daca nu stii tu sa saruti, te indruma partenerul. Daca te vei gandi prea mult la chestia asta risti sa ramai singura tocmai din cauza acestei anxietati, asa ca aduna-ti curajul, stai linistita si lasa-te purtata de val cand va veni momentul sarutului.Bafta!