| AndraAndra36388w a întrebat:

Bună
Am 17 ani.mai am puțin și fac 18 ani
Sunt împreună cu iubitul meu de 8 luni in aceste luni noi nu am făcut sex deoarece eu sunt virgina. El nu mi-a cerut niciodată sa fac sex cu el
Ieri când mai stam amândoi a un film... El mi-a bagat cred ca 2 degete in vagin...și m-a durut foarte rău. ..chiar dacă eu îi spuneam oprește el nu mai putea pentru ca era foarte excitat( el si-a inceput viata sexuala de cativa ani are 18 ani )și a continuat doar ca din ce în ce mai tare...M-am speriat crezând ca m-a dezvirginat... dar nu mi-a curs sânge. ..nici după 30 minute.
Am început sa am dureri acolo.dar si sub burta...deși a trecut o zi. De ce?
Credeți ca mai sunt virgina?

4 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Durerea resimtita la nivelul vulvei si in interiorul vaginului se datoreaza intinderii destul de mari, bruste si de durata a muschilor vaginali de catre degetul/degetele care fiind introdus/si ritmic i-au supus la intinderi si relaxari repetate. In urma acelei "degetici" s-a acumulat un fel de febra musculara care se va manifesta/resimti pe parcursul urmatoarelor 2-3 zile. Este o masturbare benefica deoarece in acest fel se largeste canalul vaginal, deocamdata foarte stramt, fiind foarte benefic deoarece iti pregateste "pasarica" in vederea realizarii unei dezvirginari mult mai usoare si mult mai putin dureroase in momentul in care te vei hotara sa-ti incepi viata sexuala. Deocamdata ai ramas in continuare virgina, fiindca virginitatea se pierde doar in momentul in care vaginul tau va fi penetrat de penisul iubitului tau. Multa sanatate.

| mihai69 a răspuns:

Ești virgină până când Dl. Penis va poposi în acel loc.
Durerea e normală, iar în absența unei sângerări chiar nu trebuie să ai vreo grijă. Trece.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca el a actionat dur asupra himenului tau, ai dureri acolo si sub burta. De dezvirginat nu poate fi vorba, pentua ca asta se produce in urma unui act sexual. Ori, la voi nu a fost un act sexual propriu zis.

| Miron_Ariana_1999 a răspuns:

Mai esti stai linistita