| Gabriela123bus a întrebat:

Am 17 ani.Si de 3 ani a inceput sa-mi scrie un baiat din cind in cind (foarte rar).E cu 7 ani mai mare ca mine,si are ani buni decind lucreaza in Europa, respectiv vine iarna si vara acasa.De multe ori facea glume, ca voi fi mireasa lui si chestii de genu.Vara asta a venit acasa si a inceput sa se lege putin mai serios de capul meu.Cind ieseam in oras,ma ducea acasa, dar nu punea nici un deget pe mine.Prietenii lui fac glume pe seama lui, stiind ca ma place.Altii cred ca chiar sintem impreuna.De multe ori ma ajuta, ca a si cistigat increderea parintilor mei.Doar ca mie nu imi spune niciodata ca ar vrea sa fim impreuna.Prietenilor lui le spune ca nu trebuie acum sa fim impreuna, pentru ca sint mica si trebuie sa invat.In caz daca cineva se leaga de mine,el nu stiu ce ii spune,ca acel baiat nu se mai arata.Mie mereu imi spune sa nu fumez,sa nu beau alcool,ca de afla va lua masuri.
Eu nu m-am asteptat vara asta la asa ceva de la el, si l-am cam respins. Duminica ne-am intilnit la o cafenea si eram cu fetele.Mi-a zis ca cind voi pleca acasa sa-l anunt.Eu m-am speriat si am plecat fara sa-i spun.Acum ma gindesc ca poate nu trebuie sa ma comport in asa mod.
Joi se duce in Belgia.Ma gindeam sa-i scriu un mesaj in care sa-i urez drum bun si chestii de genu.
Ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

da, scrie-i. și nu mai fi așa rea cu băiatul laughing e clar că te place. poate nu e el genu să spună, dar sigur o arată.

3 răspunsuri:
| PrintesaGumitaa a răspuns:

Da, scrie-i un mesaj.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Scrie-i un mesaj, probabil ca el considera ca ai fost rea cu el, si cam asa este. Poate vroia doar sa te duca acasa, nu iti dai deama cat te iubeste. Daca u te-ar fi iubit, acum nu mai ersi nici virgina, nici cu el, si cine stie, poate cu un copil. El vrea ca tu sa ai un viitor, esti inca minora, vrea sa dai Bacul, sa faci facultate, si dupa aia sa fie cu tine, ca sa puteti sa fiti amandoi fericiti.Se vede ca tine la tine extrem de mult, incearca sa il apreciezi, poare ca acele chestii legate de mireasa, etc, sunt adevarate. Poate ca dupa ce termini cu facultatea, plecati din tara, te ia la el, sau vine el in Romania si veti duce o viata frumoasa.Nu stiu, incearca sa fii mai putin rea,. bafta! happy

| Lulu02 a răspuns:

Pai....na....scriei un mesaj. Dar sincer e ciudata povestea voastra m-ai cam derutat. Dar ar fi frumos sa ii scrii un mesaj.