| nothingelsematters a întrebat:

am 18 ani si sunt cu un baiat de 3 luni.de vreo saptamana se enerveaza aproape din orice. mi se intampla mai mereu sa ajung cu 5 minute mai tarziu cand ma intalnesc cu el fiidca inainte sa plec de cele mai multe ori mama isi aduce aminte ca trebuie sa o ajut ceva urgent.si ultima data era tare nervos i-am explicat de ce nu am ajuns la timp si nimic. zicea ca nu mai mergem nicaieri ca el merge la stanleybet, banuiesc ca a gasit acum un motiv ca sa fuga acolo.si asta nu numai. aseara nu am raspuns la telefon fiindca aveam alta cartela cu cea cu care vb cu ai mei si in cele din urma am schimbat-o si m a sunat si iarasi imi reproseaza. ce sa fac sa se calmeze?

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Sa vorbesti cu el, sa-l intrebi de ce e atat de nervo. Numai prin comunicare puteti rezolva asta, pentru ca daca stai cu mainile in san si accepti o sa faca si mai rau. Vorbeste cu el si explicca-i ca nu trebuie sa faca asa. Si inca ceva: Nu tot universul tau se invarte in jurul lui si nu el e cel mai important pentru tine, chiar daca poate gandesti asa!

| SlowLikeSnow a răspuns:

Eu cred ca e foarte gelos si chiar tine la tine dar pare ca prea mult...incercati sa vorbiti pe indelete despre asta ...papa

| shane_9616 a răspuns:

Eu cred ca nu mai tine cu adevarat la tine si de aceea se poarta asa. In cazul meu e invers am ajuns sa nu imi mai tin la prietenul meu si de aceea ma leg de orice. Ar trebui sa vorbesti cu el happy sper sa va impacati tongue

| SuKi2KirAi1 a răspuns:

Sa afli de ce e gelos pentru ca din ce ai zis tu... se deduce ca e gelos. ai vre un baiat asa cu care esti prietena buna sau cu care vorbesti mai des sau un verisor poate ca prietenul tau (iubitul tau)a crezut ca nu il mai iubesti si din cauza ca intarzii la intalniri si nu raspunzi la telefon doar ingreunezi situatia. vorbeste-i in fata. doar sunteti impreuna nu? atunci intreaba-l direct adica spune-i asa: @ ce s-a intamplat de ce esti suparat pe mine @ daca nu raspunde spune-i de ce ai dedus acest lucru spune-i de ce pare suparat, spune-i ca e gelos pe cineva sau are el un motiv iar tu vrei sa il afli spune-i in fata, trebuie sa vorbiti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate asa este caracterul lui, si s-a saturat sa astepte.
Eu sunt o persoana punctuala, si nu suport ca cineva sa intarzie la o intalnire cu mine.
Imi ies din minti laughing, adica eu vin cu 30 de minute inainte si se trezeste careva sa intarzie 5-10 minute. laughing, deja ma apuca toti nervii si ii mananc pe respectivii laughing.
Dar intreaba'l daca mai vrea sa fie cu tine.
E prea rece, incearca mai intai sa il incalzesti cumva.
Surprinde'l.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mult sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasal si-a gasit pe alta crede-ma am patit