| Sandra_9151 a întrebat:

Buna am 2 ani si 10 luni de cind iubesc un baiat, insa acum 1 luna in urma un baiat mi-a propus intilnire si sunt si acum cu el. Insa problema e ca baiatul acesta cu care ma intilnesc eu acum, este foarte bun prieten cu acesta care il iubesc de 2 ani si 10 luni.Mai pe scurt scopul meu a fost sa-l fac gelos pe baiatul pe care il iubesc, si nu stiu daca mi sa primit, deoare ce eu l-am sunat l-am rugat sa es cu acest baiat care il iubesc si ma ignorat, mi-a spus sa nul mai sun, sa nu-i mai scriu si sa uit de egzistenta lui pentru ca eu am prieten asa mi-a spus el.Ar pute sa fie el gelos pe asta ca eu ma intilnesc cu prietenul lui? Si ce as putea face eu sa nu-i mai scriu sa fiu putin indiferenta de el? Cu acest baiat care il iubesc de 2 ani am esit cu el timp de 1 an pur si simplu, doar cit ne sarutam si ii faceam eu cadouri lui asta a fost.

3 răspunsuri:
| ignore a răspuns:

Nu cred ca e gelos se vede ca nu-i [pasa cine stie ce
el vrea sa te faca sa nul uiti sau sa ii mai aduki iar cadouri (asa a fost si l o pr)
ramai cu b asta invata sal iubesti si poate ai noroc ca si pr mea si iti gasesti iubirea:X

| Ecea a răspuns:

Si ce rezolvi daca il faci gelos?
Ai 12 ani?
O relatie ce s-a terminat odata este terminata pentru totdeauna.
Chiar daca va impacati relatia nu o sa mearga prea mult, oricat de mult l-ai iubi tu.
Vezi de viata ta si lasa omu in pace ca nu faci decat sa iti faci singura viata grea.Sunt atatea lucruri frumoase de facut si de trait si tu pierzi anii.Mai tarziu o sa regreti fiecare secunda pierduta gandidu-te la el.
Prin ceea ce ai facut tu cu prietenul lui nu i-ai aratat decat ca esti slaba si pupincurista,nu poti fara el,iar el acum este mandru si ambitios.
Esti un om slab,iar slabiciunea provine de la lipsa de experienta,inteligente, intelect.

Si apropo, ai probleme gramaticale grave.

| DoctorulLove a răspuns:

Sandra dragoste cu sila nu se face. Nu este o solutie sa incerci sa faci gelos pe cineva dupa ce v-ati despartit. De obicei nu mai functioneaza partea cu gelozia dupa despartire. Ai putea sa iti indrepti atentia spre o alta persoana si sa iti ocupi timpul cu alte activitati. Nu il vei uita peste noapte, dar cu timpul daca vei incepe sa te gandesti la alta persoana, il vei uita.