| ella241 a întrebat:

Am 20 de ani si sunt inca virgina. Nu am facut pasul asta pentru ca nu am avut niciodata o relatie stabila. Aici intreb baietii: v-ar speria gandul ca pana la varsta asta nu am facut sex? Sau care ar fi primul gand care v-ar trece prin minte? Multumesc happy

21 răspunsuri:
| Miauti a răspuns:

Frica!

| sltlp a răspuns:

PRimul gand care mi-ar trece prin minte... wow, dar in sensul bun.
Din punctul meu de vedere, e rau cand aud de 15 ani si deja nu mai sunt. Dar, la tine nu e rau. E rau deja daca insa ajungi la 25-30 ani, atunci clar ceva nu e bine(cel putin, la 30+ ani daca auzi asa ceva, sa fugi ca si baiat laughing ca e clar ca sunt niste probleme de au dus la asa ceva). Dar cum e la tine, nu e nici o problema.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Am vazut aici pe site si la 35 de ani. iti iei neavasta la care poti zice ca ai fost doar tu laughing, nu al 21-lea

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand e 35 de ani, nu e deloc bine, e de luat la fuga. Adica poate ca acum 100-200 ani era normal. Dar azi nu. Bine, nici la 15 nu e normal. Ideea e ca daca pana la 35 de ani nu a reusit asa cea, fie e urata/urat tare, fie are probleme mentale(cand esti singur atatia ani gandesti ciudat, am intalnit astfel de oameni si mai bine sa nu mai dau de ei). Probleme mentale legate de comunicare adica, sau de exprimare. Dar probleme grave. Insa cum e aici la 20 de ani, e ceva din categoria most wanted.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sltlp):

Oarecum e pacat raman pana la varsta asta virigine, majoritatea tot peste idioti dau, si tot nu au cu ce sa "laude" pana la urma. degeaba nu ai facut-o la 15 ca ai facut-o la 22 si tot cu un ratat care nu da 2 bani pe tine.

| sltlp a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta se poate intampla daca e sa ai ghinion si dupa "35 ani".

| Holiday a răspuns (pentru sltlp):

"Cand e 35 de ani, nu e deloc bine, e de luat la fuga. Adica poate ca acum 100-200 ani era normal. Dar azi nu. Bine, nici la 15 nu e normal."

Te afli intr-o mare eroare, acum 100-200 de ani speranta de viata era de vreo 30 de ani, iar fetele se maritau pe la 12-14 ani.winking.
In contextul asta, tragi si singur concluziile.

| sltlp a răspuns (pentru Holiday):

Nu, nu trag nici o concluzie happy. Ce vrei, sa ne "f" de la 12 ani? NU inteleg, pe cuvant...

| Holiday a răspuns (pentru sltlp):

Nu asta vreau, doar ca nu poti da exemplu in sprijinul acestui lucru ce se intampla acum 100 de ani, atunci era mai rau decat acum. happy

| CocoMexii a răspuns:

Stiu ca intrebi baietii in special, eu sunt fata.E foarte bine ca ai asteptat sau ca nu s-a intamplat asta, inseamna ca nu ai simtit sau ca nu ai gasit persoana potrivita, in care sa ai incredere. Nu e nimic de speriat, baiatul cu care o vei face pentru prima oara va fi incantat, fericit pentru ca ii poti oferi acest lucru,"puritatea ta ". si astfel te va iubi mai mult. Prima reactie sau primul gand la care se gandesc baietii difera de unul la altul. happy

| RAY a răspuns:

Eu nu inteleg de ce daca una a facut-o deja nu e serioasa si una care nu a facut-o e serioasa? faptul ca nu ai facut-o nu inseamna ca esti sincera,serioasa, alte calitati etc inseamna doar ca nu ai facut sex, desigur uni pun pret pe asta ca atat le duce mintea, uni ajung si la altar ca aia e virgina apoi divort, experiementarea vieti duce la maturizare, intelepciune sau la esesc

| mihai69 a răspuns:

Nu m-ar speria. Dar aș avea o curiozitate: conștient sau nu, omul are totuși imbolduri de ordin sexual - e natural și firesc. Tu cum ai „trecut peste"? Ai recurs la masturbare, sau pur și simplu te-ai abținut total?
(O simplă curiozitate).

| Felys a răspuns:

Problema la tine este ca nu ai avut relatii serioase de durata, ori esti extrem de pretentioasa si vezi numai defecte la potentialii masculi ori esti o persoana ștearsa care nu reuseste sa atraga pe nimeni pentru mult timp si daca nici nu cedezi intim nu sta nimeni sa isi bata capul cu tine, cat priveste virginitatea nu prea are importanta daca mai esti sau nu la varsta asta, ceea ce conteaza in principal este caracterul si compatibilitatea cu anumite persoane

| Alcyon a răspuns:

Ai 20, nu 30! Chiar n-ai de ce sa-ti faci probleme!

| Danysan a răspuns:

Uite acum depinde de baiatu care o sa iti fie iubit.Eu unu nu asa avea nimic impotriva dar deja la varasta asta as anumite asteptari de la tine.Gen daca am chef sa facem "Dragoste "sa nu incepi ca o copila cu tampenii :ca vai ca nu sunt pregatita ca ma bate mama sau ca e prea devreme.Lasa tu casatoria si conceptia aia ca sa te pastrezi pana atunci, ca toti baietii vor sa faca sex.Sincer eu asta vreau de la iubita mea. Trebuie sa realizezi atat.Casa daca o faci si daca nu o faci, un baiat serios va sti sa te aprecieze la fel. Oricum ideea e sa o faci pentru ca baietii simt nevoia si nu ai vrea sa auzi ca a fost pe la nu stiu ce panarame. Cand esti sigura ca e un baiat de incredere nu ai de ce sa mai astepti.Sexu e ceva normal la varsta noastra. Bine ca eu am 24 de ani dar si la 20 deja e ceva normal. Sfatu meu e sa pui ochii sa vezi daca baiatu ala mertia sa faci asta cu el, nu sexu in sine.Ca de culcat e usor, important e ce se intampla dupa.Pe mine unu daca iubita ma-ar luat cu faze de genu :Sa treaca 5 luni, sa imi arati ca ma iubesti si alte tampenii din astea cred ca m-ar supara grav.Eu tin la tine si inainte sa o facem si dupa.Depine baiatu. atat!

| Mussette a răspuns:

Daca ai sti cati viseaza la virgine de 20 deani.

Răspuns utilizator avertizat
| NameHarris a răspuns:

Pai pentru ca nu te cunosc na-i poza la av ma gandesc ca esti naspa. Daca te-as cunoaste ai arata binewinking si mi-ai zice ca esti vigina ori esti de religie poasta ''martori lu iehova'' ori esti incuiatawinking

| Happyjump a răspuns:

Epoca parasutistilor, ma bucur sa vad o mica excepție.

Răspuns utilizator avertizat