| anonim_4396 a întrebat:

Am 27 de ani, dar sunt putin nesigura pe mine.Prima dragoste am trait-o la 15 ani,iar dupa ce ne-am despartit mi-am revenit foarte greu(mentionez ca nu am avut relatii intime). Dupa aceasta dezamagire, am avut doar relatii pasagere, strict sexuale.Relatiile de lunga durata le-am avut cu barbati insurati(pe care I consider maturi).Dar am ajuns in punctul in care mi-as dori o relatie serioasa, dar mi se pare ca oricine ma abordeaza vrea doar sa faca sex cu mine.Parca nici nu mai stiu sa ma comport cu unii, si am ajuns sa fiu foarte pretentioasa la un posibil partener.Cum vedeti voi lucrurile? Mi-as dori foarte mult o relatie sincera,bazata pe incredere si respect, dar mi se pare ca niciunul nu este indeajuns de bun.

Răspuns Câştigător
| Oana92 a răspuns:

Chestia asta cu ''vrea doar sa faca sex cu mine'' tine si de atitudinea ta. Daca prin comportament te arati disponibila pentru relatii pasagere, strict sexuale, vei fi perceputa ca atare. Plus ca ai zis ca ai avut relatii strict sexuale cu barbati insurati(!)... poate ti s-a dus si faima pentru asta big grin

Pe langa asta pornesti cu o atitudine complet gresita ''mi se pare ca niciunul nu este indeajuns de bun''. Daca de la inceput il desconsideri le vei cauta defecte in orice.

13 răspunsuri:
| ionut7782 a răspuns:

In primul rand este aiurea faptul ca ai avut relatii doar strict sexuale ceia ce au determinat la schimbarea ta foarte mult.Nu poti spune ca tu ceri de la partenerul tau doar atat sinceritate, incredere si respect cand mai sus ai spus ca ai devenit foarte pretentioasa.Ideea este ca fara sa vrei ceri mai mult decat crezi tu.Din cauza asta o sa gasesti cu greu un baiat sa iti accepte pretentiile. Sfatul meu este sa incerci sa fii o fata cat mai simpla si vei avea mai mult succes in ceia ce cauti.

| RAY a răspuns:

Hai sa fim sinceri orice barbat sta cu o femeie pentru barbat,sti ce spunea un fiolozof mas sinucide daca as accepta realitatea asa cum e de aia prefer minciuna in care imi duc zilele murdare, noi cu toti ne ducem viata mizerabila,ipocrita in minciuna,vrajeala,nu esti prima fata care se plange de barbati nici ultima, cu toti ne plangem asta ne duce in realitate, vreau sa spun ca trebuie sa profiti de realitatea asta ipocrita,meschina in care traim, uitate in jurul tau si reflecteaza la ea, cu toti ne dorim naiba stie ce ne dorim, de fapt nu ne dorim nimic pentru ca azi vrem ceva maine vrem altceva, profita de viata asa cum barbati profita de tine profita si tu nu fi bolovana, o sa mori batrana daca speri la fat frumos o viata ai ce astepti viata viitoare?

| corbulalbrosu a răspuns:

Poate nu ai aflat dar odata cu cresterea varstei cresc si pretentiile, si cele aflate in situatia ta isi intemeiaza cu multa greutate o relatie si ulterior o familie. Sper sa reusesti cat mai degraba in viata inainte de a intra in depresie.

| neutrino a răspuns:

Unei femei care s-a facut cunoscuta numai pentru sex, nu o poti cauta decat pentru asa ceva, nu-i poti cere mai mult si nici nu este indicat asa ceva. Pana sa ma injuri pentru raspunsul meu, citeste-l de doua ori si vezi daca nu cumva exista un adevar in ceea ce am spus, adevar cu care nu poti fi de acord.

| LoveSleep a răspuns:

Cei care iți "gâdilă" creierașul, nu-ți gâdilă altceva, iar cei care iti "excita" fizicul, nu-ti excită creierul.
E fara speranta pentru tine.

| Alcyon a răspuns:

Eu am impresia ca ai ramas cumva ancorata in trecut, la acea relatie care a esuat, iar asta ti-a afectat viata personala. Faptul ca te-ai bagat numai in relatii de scurta durata sau fara niciun viitor, denota o teama de apropiere. Cum vrei sa ai relatii serioase, daca iti este frica sa te implici?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si cauti un barbat care nu va vrea sa faca sex cu tine?

Barbatilor le place sexul, e perfect normal ca orice barbat sa aiba aceasta asteptare de la tine. Daca vor doar sex si nimic altceva atunci tu transmiti semnalele gresite sau cei cu care intri in contact nu iti gasesc si alte calitati.

Faptul ca ai ales doar barbati care isi insala sotiile e si mai ingrijorator. Daca tu crezi ca matur e acel barbat care isi insala jumatatea, ai o viziune gresita asupra lumii. Acel barbat este un om slab, fara coloana vertebrala.

Vorbesti despre sinceritate, incredere si respect in timp ce tu ai ales doar oameni superficiali, perfizi si mincinosi, ca si parteneri. Nu ti se pare ca nu e in concordanta cu ce spui ca ti-ai dori?

Vrei altceva? Schimba-te pe tine in primul rand. Traseaza-ti prioritatile, schimba-ti modul de a privi lucrurile si ai grija pe cine alegi sa-ti fie alaturi. Nu e chiar greu, trebuie sa faci toate lucrurile invers de acum inainte pentru ca desi spui ca vrei una, toate alegerile tale de pana acum insinueaza ca vrei, de fapt, altceva.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu mentalitatea asta o sa mori singura. ba te culci cu primul iesit in cale(si unu asa nu e bun de relatie de durata), ba cauti perfectiunea in persoana cand cauti iubit si asa ceva nu exista. mai lasa pretentiile, desigur nu ma refer sa iei un boschetar.

| 4lifeenjoy a răspuns (pentru anonim_4396):

Nici nu ma culc cu primul iesit in cale, si crede-ma nu caut perfectiunea nici bani, nici palate, deci nu am pretentii.sunt o fata simpla.

| RAY a răspuns (pentru 4lifeenjoy):

Draga daca nu cauti unu cu banii te astept in canalu meu unde imi duc vesnicia, bine ca e cald iarna, draga fi sincera si tu macar o data in viata

| anonim_4396 explică (pentru 4lifeenjoy):

Fetele simple au soti, tu nu ai nici macar iubit. din ce cauza? din o prostie de cand aveai 15 ani cand ai pus prea mult suflet si ai facut din tantar armasar. ca tot zici ca ai 27 de ani, ar trebui sa fii mai matura mintal, dar na. e putin aiurea. presupun ca arati si bine, altfel imputiti aia insurati nu s-ar mai culca cu tine, deci nu duci lipsa de baieti, ceva ceva e in neregula si cu tine odata ce pana acum nu ai avut o relatie stabila. nu esti chiar asa "simpla".

Răspuns utilizator avertizat
| DroGhys a răspuns:

1) Doar relatii pasagere? Auch...
2) Pai ce iti doresti de la urmatorul partener? Cum vrei sa fie de este asa imposibil sa il gasesti?