| mariaioana72 a întrebat:

Buna,
Am avut contat sexual neprotejat
A durat putin, el zice ca nu si-a dat drumul.
Acesta a avut loc dupa menstruatie la 2 zile, a 2 a zi am luat pastila de a 2 a zi escapelle
Am avut acele sangerari, iar acum a trecut o luna si cateva zile de la sangerare si nu mi-a venit ciclu.
Azi dupa o luna am vomitat tot ce am mancat, nu am pofta de mancare etc.
Este vorba de sarcina?

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

Este foarte simplu: faci un test de sarcina si o ai un raspuns.

In orice caz, pastila de a doua zi poate deregla de la usor pana la sever ciclurile menstruale pe o perioada de 3-12 luni, deci ar putea fi doar efectul hormonilor sintetici din pastila.

2 răspunsuri:
| Teo29 a răspuns:

Pastila de a 2 zi iti va face mari probleme pe viitor, cu dereglari ale menstruatiei.

Sfat : Pe viitor folosiți prezervativul corect, și de fiecare data!

| mariaioana72 explică:

Am si diaree