| gab0ru a întrebat:

Am avut o relatie de 2 ani de zile cu o fata. A fost super ok, de nota 20. Acum cateva luni am avut o perioada plina de certuri si in care m.am comportat urat fata de ea. Dupa ce s-a terminat scoala iarasi a aparut o cearta dupa care sa decis sa puna capat relatiei si sa plece la munca cu o prietena la mare. Am incercat sa o impac, sute de mesaje si apeuri dar nimic. Am vorbit si cu sora ei mai mare sa o convinga dar iarasi nimic. A plecat pana la urma iar dupa o saptamana i.am dat mesaj si a reactionat urat la fel ca si inainte decplecare. Dupa alte 2 saptamani ma cauta ea si ma intreaba cum sunt. mi s-a parut totaț schimbata iar acum de o saptamana a venit acasa caci pe motiv ca era mult prea greu acolo. Iarasi s-a bagat in seama cu mesaje, etc. Intrebarea mea este:cum sa reactionez? Sa vorbesc cu ea cand ma cauta si sa o mai caut si eu? Sau indiferenta totala pana ajung si eu acasa (momentan sunt la, munca)? Inainte sa plece mi.a vorbit foarte dur si nici nu mai vroia sa auda de mine sau relatie. Nu vreau raspunsuri in bataie de joc. Daca este nevoie raspund si la alte intrebari.

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Incearca sa reiei legatura cu ea, poate a avut doar nevoie de-o pauza sa realizeze daca tine la tine cu adevarat sau nu. Vezi cum evolueaza lucrurile si daca se repeta situatia renunta cu totul la ea.

| sskrillex96 a răspuns:

Frate daca tu o vrei inapoi nu mai sta deloc pe ganduri si fa cumva sa fie iar a ta pana nu se razgandeste sau tio ia altu. Eu am pierdut pe cineva cu care am stat un an jumate si imi vine sa mor...deci nu face si tu la fel si dupa sa iti para rau. bafta

| Interfectorem a răspuns:

Părerea mea e că ar trebui să te gândești bine. Dacă aș fi în locul tău, aș căuta o altă persoană pentru o relație, certurile nu fac bine nimănui. Gândește-te bine, atât îți pot spune.