| jizabell a întrebat:

am avut primul contact sexual cu prietenul meu acum 3 zile, si am folosit prezervativ, insa la final si l-a scos, si m-a penetrat un minut fara el.acum,prietenul meu are o mica "problema". niciodata nu a ejaculat cand a facut sex cu o fata(ci cand se stimula singur)are 21 de ani, si a facut sex cu mai multe fete, si niciuna nu a ramas.mentionez ca am facut-o cand trebuia sa-mi vina menstruatia.deci nu a existat ejaculare, trebuia sa-mi vina menstruatia.(cred ca totusi in zilele cand trebuie sa-ti vina nu e chiar perioada fertila.)si in niciun caz "picatura placerii", lichidul pre ejaculator, cand nu a ejaculat, ca de aia se si numeste asa, pentru ca vine inaintea ejacularii.
Ar trebui sa-mi fac griji, ca am ramas insarcinata?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învăţa-ţi să folosiţi prezervativul de la începutul până la finalul actului sexual, nu uite prezervativul nu este prezervativul. La o contaminare a unei boli cu transmitere sexuală te-ai gândit că ai putea lua? Şi nu mai fi aşa de sigură că nu a ejaculat, că nu a existat picătura fericirii (nu a plăcerii) pentru că te-ai dat de gol singură că îţi este frică de prezenţa unei posibile sarcini.
Dacă ştii că trebuia să-ţi vină menstra şi întârzie mai mult de 5-7 şi chiar 10 zile atunci este un semn de întrebare!
Lipsa de experienţă este la ea acasă.
Un test de sarcină dacă trece peste 10 zile de la presupusa dată la care trebuie să vină menstra.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu ai cum să fi rămas însărcinată.

| Anca a răspuns:

NU ai de ce sa-ti faci griji.

| valThina a răspuns:

O sa iti zic din proprie experienta.chiar daca tu nu crezi ca acel lichid a curs sau nu, orice e posibil. fa un test de sarcina dupa 21 de zile de la acea data si vei afla un raspuns sigur.
ai grija de tine si sper sa nu fie nimic(daca nici tu nu iti doresti asta)
pe data viitoare:folositi prezervativul de la inceput pana la sfarsit

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sanse sa fi ramas insarcinata probabil sunt, cat? las pe altii care se pricep sa isi de-a cu parerea.
Dar nu inteleg, de ce a trebuit sa scoata prezervativul pentru un minut si sa compromita siguranta intregului act sexual?
Data viitoare ganditi inainte!