| anxietygirl777 a întrebat:

Buna! Am avut un contact sexual cu prietenul meu pe data de 15-16 iulie, protejat, dar a avut loc si penetrare cu degetele din 11-22 iulie cand prietenul meu a plecat. Am avut menstruatia din 6 august pana in 10 august, dar am citit ca ar putea fi si sangerare de implantare in cazul sarcinii. Ovulatia ar fi trebuit sa o am in 22 august si in 25 au inceput sa ma doara sanii si am observat niste vene mai proeminente pe sani pe care nu le-am mai observat pana acum. Mi-e frica deoarece ma gandesca ca s-ar fi putut afla ceva pe degetele lui gen preejaculare, cu toate ca el mi-a spus ca nu avea nimic pe maini. Am facut si 2 teste de sarcina ieri(28 august) si azi la 4 dimineata si au iesit negative dar am citit ca nu apare mereu corect. Intrebarea mea principala este acele vene inseamnca sarcina si daca aceasta ar fi posibila in conditiile descrise. Am 17 ani, va rog sa nu lasati comentarii batjocoritoare, actul a fost protejat dar sunt foarte paranoica. Multumesc mult!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un test corect de sracina se face DUPA 21 de zile de la ultima partida sexuala.
Cum tu ai avut sex in 15 -16 iulie si au fost partide protejate, nu vad vreun motiv de ingrijorare, mai ales ca ai facut si teste de sarcina dupa 42 de zile, de la ultima partida de sex, care au iesit negative asa cum ne asteptam.
Sincer, nu ai motive sa te mai stresezi odata ce sexul a fost protejat si confirmarea ca nu esti gravdia s-a facut prin efectuarea testului.
Relaxeaza-te si respira, ca nu ai cum sa fii gravida, in acest caz!

| gogugogugogu a răspuns:

Nu esti, fii linistita.

| ZbarMario a răspuns:

Ai zis că ai vene mai proeminente pe sâni, trimite mi o poza cu sânii și îți zic eu...laughing