| Lavinia559 a întrebat:

Am avut un contact sexual pe data de 16 august iar menstruatia mi-a venit la timp adica pe 23 august(perioada in care vine este de 25-29 de zile). Primele doua zile a curs o cantitate normala dar a treia si a patra zi a fost foarte putin, de obicei cantitatea care imi venea in ziua a 5-a sau a 6-a (m-a tinut 5 zile). Ma gandesc ca ar putea fii o dereglare hormonala sau probabil fiindca am fost la mare cu cateva zile inainte sa imi vina si am stat in apa rece...Momentan nu am avut simptome desi stiu ca este cam devreme. Test de sarcina imi voi face pe data de 29 sau 30 august ca sa fiu sigura dar pana atunci stau cu teama, credeti ca pot fii insarcinata?

2 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Poti fi.

| mentalistul a răspuns:

1.daca ati folosit un prezervativ in timpul actului sexual nu ai cum sa fi insarcinata.
2.este posibil sa fie o dereglare hormonala...parerea mea consulta un medic ginecolog