| bdsos a întrebat:

am ceva pe suflet si nu ma pot lamuri de loc. Sunt cu iubitul meu de aproape un an, iar la in camera pe birou troneaza cadoul primit de la fosta lui iubita iar pe mine sincer chiar ma deranjeaza :-( acum cateva zile mia zis din greseala cica cum o alinta pe ea: -( iar cand vine vorba despre ea vorbeste urat nici nu ii pronunta numele si imi spune iar aceeias poveste ca daca mai tinea la ea nu era cu mine si etc si mereu imi spune ca eu Sunt mai buna ca ea mai frumoasă etc. Mie tare imi e frica ca mai tine la ea. Voi ce spuneti? Mulţumesc. Dau funda.

Răspuns Câştigător
| frostxtq a răspuns:

De ce nu il intrebi pur si simplu, daca tine atat de mult la tine si esti mai buna ca fosta, de ce nu arunca minunatul cadou de la ea? Ii spui ca te deranjeaza ca iti vorbeste urat despre ea dar in schimb are inca lucruri primite de la fata respectiva. Lucrurile se bat cap in cap. Spune un lucru si faptele sunt opuse.

6 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Trebuie să înţelegi faptul că amintirile nu se uită niciodată. Poate că acum o urăşte şi nu mai vrea să audă de ea, dar cândva a iubit-o. Dacă păstrează cadoul e pentru că i-a lăsat amintiri plăcute. Împacă-te cu ideea.Sau fă-i un cadou frumos.

| neutrino a răspuns:

Gresesti, daca erai mai "buna" decat ea, atunci el s-ar fi laudat cu tine, nu cu ea.

| Mussette a răspuns:

De uitat nu o va uita. Dar ar trebui sa ai incredere in el. Oricat de greu pare, cel mai important mi se pare sa ai incredere in persoana iubita, si totodata in tine. Asa ca nu ii mai aminti continuu de ea, ca atunci ii vei trezi sentimentele. Fie il pastreaza ca e ceva util, fie din obisnuinta. Daca nu va mai fi pe birou, ii va simti lipsa si ii poate fugi gandul la ea. Daca o cauta si se vede cu ea, atuci ar trebui sa te alarmezi. Nu ca iti spune cum o alinta sau ca pastreaza un cadou de la ea. Macar sa nu te alinte si pe tine la fel, ca atunci nu mai sti exact la care se gandeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una e sa tina la fosta lui iubita alta e sa o iubeasca

| bdsos explică:

I-am spus sa il puna macar in alta parte si nu vrea si da cu ceva timp in urma l-am prins vorbind cu ea prin mesaje. Am uitat sa spun ca el m-a pus sa arunc tot de la fostul si eu am facut-o pentru ca chiar nu mai inseamna nimic pentru mine. Cand il intreb daca se mai gandeste la ea se enerveaza in plus s-a schimbat mult cand mergem undeva trec ore si eu nici macar nu ma baga in seama... nu stiu ce sa fac. :-(

| bdsos explică:

Tocmai asta e problema, m-i-a spus exact cum ii spunea ei.