| Noname032000 a întrebat:

Buna,am facut sex cam e 3-4 zile la rând cu prietena si am facut fara prezervativ dar ea a fost virgina si acum 1 luna si a facut analizele la tot si i-au iesit bine si de 2 săptămâni tot ma doare in capul penisului grav de tot si mi se face o pielita in jurul capului care e foarte uscată si ma doare cand incerc sa trag de ea in jos ma ustura, au trecut aproape 2 săptămâni,parerea mea e ca am făcut mult si de aia pentru ca ea nu are nicio boală si nicio infectie, voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Ai BTS fratioare. Boala cu transmitere sexuala. Fugi la medic. Nu este vorba ca ai facut mult. Crezi ca esti singurul care a facut 3-4 zile la rand? Nu are nici pe naiba numarul de contacte. Cand apare o pielita pe penis este o boala. O fi facut ea analize, dar analizele de sange nu ii pot spune daca are o boala acolo jos. Analizele astea se fac prin luarea de secretii. O sa te cam chinuie medicul cand iti va lua si tie secretii dar merita sa le faci. Du-te la un urolog dar ia trimitere medicala de la medicul de familie ca sunt foarte scumpe analizele.

| corbulalbrosu a răspuns:

Nu se poate intelege mare lucru din aceasta relatare dar se pare ca durerea aparuta la nivelul glandului si imposibilitatea de a-ti decalota penisul se datoreaza unei fimoze imposibil de intuit de ce grad ar putea fi acesta. Singura solutie pentru a nu mai ajunge si alta data intr-o situatie similara este vizita si consultatia medicala efectuata de un medic urolog. Sanatate!

| Nicolae207 a răspuns:

Noroc!
Frate, cand e vorba de organul genital, eu zic sa nu te "joci" cu sanatatea ta, mai ales daca e vorba de viata sexuala, nu esti doctor, asa ca mai bine iti faci programare la un doctor specialist urolog si acela va sti cu siguranta daca e o infectie sau nu. Si faza ca nu are nici o boala nu e o dovada foarte concludenta, deoarece poate ea este mai rezistenta decat tine la anumiti microbi sau bacterii.
Sper sa fie bine!