| anonim_4396 a întrebat:

Am facut sex neprotejat cu pr. La mine a fost prima data, dupa 1 saptamana mi-a venit ciclu normal pe data care trebuia, dar acum dupa 1 luna nu mia mai venit de 8 zile. e posibil sa fi ramas insarcinata? Astept parerii sad

5 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Fă un test de sarcină. S-ar putea să fi însărcinată. Baftă!

| deea40 a răspuns:

Nu cred ca esti insarcinata. deoarece in prima luan tzia venit normal. dupa aia tzia intarziat
e normal dupa ce iti incepi viata sexuala se face o deraglare la ciclul menstrual dar nu trebuie sa te ingrijorezi... dar ca sa te simti tu mai linistita poti face un test de sarcina.

BAFTA!

| Daiana_1431 a răspuns:

Cand iti incepi viata sexuala, menstruatia se mai regleaza. nu cred ca este o problema, dar pentru a fi sigura pe tine, mai bine iti faci un test. Bafta!

| ana_3219 a răspuns:

Mie dupa primul contact sexual mi-a intarziat 3 luni. insa am fost la ginecolog si el m-a linistit!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa mai zic o data.deci la mine a fost pentru prima data, iar dupa 1 saptamana mi-a venit fara probleme ciclu, dupa aia n-am mai facut nimic iar acum a doua luna nu imi mai a venit de 8 zile ...care imi poate spune care e cauza? mersi