| cristiana21 a întrebat:

Am facut sex neprotejat la 7 zile dupa terminarea ciclului menstrual. E posibil sa raman insarcinata?
Va rog, ajutati-ma cu un raspuns.Multumesc

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Da, este perioada optima pentru o sarcina, sansele sunt maxime (aproape 100% daca sunteti amandoi sanatosi si fertili).

| fabiola a răspuns:

Depinde de durata ciclului, de regularitatea lui

| simonna a răspuns:

Pai cred ca da, pentru ca ovulatia are Loc la 14 zile din prima zi de ciclu menstrual nu dupa terminarea acestuia ci din prima zi numeri 14 zile si at o sa ai ovulatia si cum un spermatozoid traieste 3 zile...

| roxana_2648 a răspuns:

Nu ramai gravita stai linistita, stiu mai bine, dar ai grija de acum in colo. Te pup