| Adinnaaaaaa a întrebat:

Buna, am facut un test de sarcina si ambele liniuțe au ieșit un roz șters, niciuna dintre ele nu este evidenta. Ce poate fi?

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Cel mai probabil testul a fost efectuat gresit, din acest motiv au aparut cele 2 liniute estompat si ca atare testul trebuie refacut. Atunci cand NU sunt respectate intrutotul indicatiile prevazute in prospectul de utilizare sau rezultatul testului NU este citit in momentul optim, apar astfel de rezultate incerte, eronate si/sau complet gresite. Pentru ca rezultatul obtinut sa fie garantat in proportie de peste 98% ca este corect, testarea se face numai dupa ce au trecut minim 21 de zile de la ovulatie sau ultimul act sexual neprotejat. Modul in care se face in mod corect testul de sarcina, este prezentat in urmatorul film educational de medicul ginecolog Laurentiu Craciunas :
PREZENTARE TESTARE DE SARCINA : https://www.youtube.com/watch?v=aWIpgoDTknk
Multa sanatate!

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Trebuie sa-l repeti.

| LionTrap a răspuns:

Posibil e efectuat gresit ori am probleme(du-te la doctor)