| irinaa a întrebat:

Am fost cu un baiat timp de o saptamana iar dupa asta ne-am despartit pentru ca asa a vrut el. a trecut ceva timp de atunci, vreo 3 saptamani dar inca mai sufar. Nu inteleg de ce imi i-a asa mult sa il uit...nu mi s-a mai intamplat sa dureze asa mult. Ce se intampla cu mine?

Răspuns Câştigător
| robertpaul a răspuns:

A plecat,dar n-a plecat singur,ci cu o bucatica din tine,din inimioara ta,din sufletul tau.Tu ai vrea sa-l uiti,dar inima ta iti spune altceva,adica sa iubesti pentru ca inima ta nu-si gaseste linistea si vrea sa simta ceea ce se numeste dragoste.Pur si simplu exista un adevar, CA ESTI INDRAGOSTITA)))), si iti este greu sa accepti acest lucru.Simti ca nu mai ai control,ca esti vulnerabila? si ce daca,iubeste sau incepe sa iubesti, pentru ca nu e lucru mai frumos decat sa fii iubit(a), la randu-ti.

3 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Probabil nu e vorba ca ai tine la el ci bruschetea cu care s-a terminat totul te-a afectat.''A fost sau n-a fost?'' cu final trist.

Sper ca macar v-ati despartit prieteneste si nu a renuntat printr-un mesaj sau 2 vorbe.

Daca inca te simti debusolata poti vorbi cu el si clarifici totul, dar dupa doar o saptamana de relatie cel mai sigur o sa-ti rada in nas.

Ai grija de tine!

| ASIGURATORUL a răspuns:

O saptamana este extrem de putin pentru o relatie. Poate incepusei sa tii la el si sa investesti suflet in relatia voastra, dar din cate spui nu si el a procedat la fel. Posibil sa nu fii genul lui de fata si in cazul asta nu are rost sa insisti, dragostea trebuie sa fie din ambele parti.Pentru fiecare dintre noi este cineva predestinat care mai devreme sau mai tarziu va aparea in viata noastra.Parerea mea este sa nu te consumi pentru un baiat care nu are sentimente fata de tine.Succes!

| justanillusion a răspuns:

Asa am patit si eu doar ca eu am stat cu el 3 luni si deja simteam ca suntem aman2 facuti unul pentru celalat dar de o data printr-un mesaj mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine si cateva cuvinte urate am plans si plang in continuare dupa el pentru ca amintirile dor cel mai tare. chiar si acu dupa 2 ani cand imi amintesc de elsi imi vine sa-l sun macar sai aud vocea sa vad ce mai face. Cel mai bine e sa ramaneti prieteni dar dupa ce o perioada nu-l mai vezi ca se se vindece ranile (chiar daca ele trec cel mai greu ) in inima ta mai exista o particica care plange dupa el. Dureaza asa mult pentru ca tu si inima ta ati tinut la el. Daca ti-a dat papuci inseamna ca nu te iubea. Cel mai greu e sa uiti. Te integ perfect.