| pysi a întrebat:

am fost impreuna 3 ani, intr-un final ne-am despartit fara motiv.de suferit am suferit doar eu, pentru ca el isi vedea de treaba cu altele in timp ce eu stateam ore in sir doar in casa si plingeam de dorul lui big grin.de atunci sau facut deja 2 ani.In care fiecare pe drumul lui. Dar se mai intimpla se ne ma vedem, cite odata.De cite ori aveam nevoie sa vin de la diso ori chestii din astea puteam sta linistita pentru ca el mai intotdeauna era la dispozitiea mea.Adica nu duceam lipsa de nimic.Nu de prea mult timp am venit la italy. El era la curent cu asta ca trebuai sa plec.Si ce ultima zi me-a cerut sa es cu el.Adica ca sa ne luoam ramas bun.Desigur ca nu l-am refuzat.am stat impreuna citeva ore, si cind la un moment dat(el)ma stinge strins de mine si ma intreaba:scumpo... tu ce simti atunci cind stai cu mine de mina? da.itrebare e prea de tot.am stat citeva secunde nemiscata in care nu am scos nici un raspuns, si aud de la el.stii, cu cite fete am fost de mina, nicioadata nu am simtit ceea ce simt cind sunt cu tine! ma strins in brate, me-a urat drum bun me-a spus ai grija de tine sa intors si privind in urma a plecat...de atunci il visez seara de seara si ma gindesc la El! dar niciodata nu l-am sunat sa vad cel putin daca se simte bine ori nu. mie in grija, pentru ca te cind am venit aici o are pe una si ma tem sa nu le fac probleme.cum sa nu ma mai gindesc la el? oare mai simte ceva pentru mine? ce sa fac, sal cat eu sau sa las totul pe el?(acuum cher nul mai iubesq, dar stiti cum e:se zice ca prima dragoste nu se uita, oricai ai vrea)

6 răspunsuri:
soothe
| soothe a răspuns:

Vorba romaneasca spune "cainele moare de drum lung si prostul de grija altuia". Daca mai tii la el, pui mana pe telefon si il suni si il intrebi ce face. Te mai lamuresti si tu se mai lamureste si el. Este adevarat ca barbatii mai spun cate un "citat" sa ameteasca bine fetele. ca mana ta, ca tine nu a fost nimeni, ca nu ii doare gura.
Suna-l, mai vorbeste cu el, dar nici sa-l plangi la nesfarsit nu merge.

| Lorelai a răspuns:

Cred ca tipul tine la tine, insa e genul smecheras caruia ii place sa aiba toate fetele la picioare. Pentru ca urma sa pleci s-a purtat asa cu tine incat sa te faca sa te gandesti la el. Daca chiar ti e dor de el, suna-l, cauta-l tu. Puteti fi amici foarte buni, nu neaparat iubiti. Daca va fi sa mai fie ceva intre voi va mai fi.

| Laimy a răspuns:

Nu trebuie sa fugi din urma unui trecut.mergi inainte, viata e inainte, singura stii ca totul continua, bucurate ca l-ai avut aproape si ca te-a facut sa intelegi multe lucruri, dar in nici intr-un caz nu trebuie sa suferi din cauza ca v-ati despartit, deoarece dupa spusele tale el intr-adevar e un baiat puternic la haracter din care multe lucruri nu poti scoate la suprafata, asaca mai bine lupta pentru viata care te asteapta pe un alt drum, dar nu pentru el. E o buna idee sa ii suni, sa va imprieteniti. dar nu cred ca aici ar trebui si implicat o discutie care ar trezi sentimentele amindoi, amintirile sunt bune cred. A fost un capitol din viata ta, care a luat sfirsit, si trebuie sa zimbesti ca a fost... dar daca suntei destinati unul pentru altull, o sa iti dai seama asta de curind.

| oracoluldindelphi a răspuns:

Pfff.placa asta am auzit-o de multe ori. Ii place sa aiba multe "fane". Vrea sa isi confirme ca inca te mai poate duce cu binisorul.Ar trebui sa iti vezi de viata ta si sa iesi cu baieti care intr-adevar sa tina la tine chiar daca iti va fi greu sa il uiti. Si inca ceva: persoanele care merita sa plangi pentru ele nu te vor face sa plangi niciodata! Scumpo, nu merita!
http://oracolul.net

| botosel a răspuns:

Adevarat ca prima dragoste nu se uita dar gandeste-te ca viata merge inainte si ca vei mai avea parte de iubire. poate nu de la el dar de la altcineva cu siguranta. daca te gandesti sa te impaci cu el, parerea mea e ca nu. pentru ca odata ce te desparti de cineva si te impaci cu el. pur si simplu nu mai e la fel.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa il suni si sa ii spui ce simti, ii spui tot adevarul si il intrebi pe el daca mai simte ceva si daca da, ce anume. Stabiliti ce e de facut, asta in functie de ce simte el.
Nu merita sa astepti un semn la nesfarsit, nu merita. Incepeti din nou o relatie, sau puneti punct definitiv.
E prea dureroasa incertitudinea si asteptarea...