| Miraj12 a întrebat:

Buna am in clasa o fata foarte draguta si o plac foarte mult dar in preajma ei sunt foarte timid nu stiu daca ma iubeste dar mi-ati putea da niste sfaturi care sa pot invinge timiditatea mea dar in plus mi-e frica daca mar respinge as avea inima franta pentru mine e prima iubire adevarata ori ce sfat ar fi de folos, multumesc.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Apropie-te de ea,fii mai dragut cu ea decat cu restul lumii,cere-i lamuriri despre teme sau lectii,lamureste-o si tu daca stii,fa-i mici servicii,intreab-o daca vrea ceva de la chiosc,adu-i o ciocolatica(m-am gandit ca ti-ar place),intreab-o despre frati,surori,animalutse,in fine. Dupa toate aceste atentii, e imposibil sa nu vezi daca fata te place sau nu, e imposibil sa nu inceapa colegii sa comenteze.Asa vei intelege si tu, daca poti sa faci pasul cel mare sau nu, sa o intrebi daca vrea sa fiti impreuna.Mult noroc!

4 răspunsuri:
| blabla5532 a răspuns:

Pai acum depinde si de fata, daca ii trebuie un cocalar imbracat la trening cu freza facuta sau un baiat normal care sa o sprijine sentimental nu si financiar puteai sa dai detalii despre ea.
sfat. zici ca esti timid. vorbeste cu ea prin mesaje sau pe mess imprietenitiva si dai de inteles ca o placi, daca te respinge. asta e

noroc

| teodoryo a răspuns:

Frate depinde de cati ani ai tu si daca te place o sa vb ea cu tine.asmi fac si mie colegele din clasa sis a 4-a dar de care nu-mi place nu vb cu ea dar o fata imi place si cand ea in preajma mea numai cu ea stau si vb ea isi lasa prietenele si eu prieteni.ea inainte nu ma placea dar din clasa a 3-a a inceput sa ma placa deoarece cand trebuia sa aduca ia cosul de gustare il aduceam eu si din astea. daca te respinge stai linistit cas multe mai bune de cat ea.

| Miraj12 explică:

Cum sa va spun eu ea e in genu care ii place si genu cocalar si din astea dar si o persoana simpla dar totusi sfatu lui greece12 a fost foarte bun multumesc mult pentru ajutor celor care mi-au raspuns la intrebare

| gabriel_8834 a răspuns:

Fi curajos fata nu poate fi suparata nu te gandi la timiditea ca nu va vorbi cu tine asa ca imbracate frumos si invit-o undeva si poate ii va place te tin
mult norocwinking