| Butterfly7 a întrebat:

Am mai postat o data intrebarea, dar nu am fost lamurita. Nu mai pot din cauza stresului si a fricii. Va rog sa ma ajutati. Sunt insarcinata? Deci, menstruatia trebuia sa-mi vina pe data de 3, 4 sau 5 (in ian. mi-a venit pe 15). Nu cred ca mai sunt virgina (nu am avut sangerari), chiar daca nu am avut relatii sexuale cu penetrare. Dar, prietenul meu mi-a introdus degetul acolo cam 2 cm max. O alta chestie, e ca si eu i-am pus mana acolo, si probabil, cum avea lichid, sa fi pus mana apoi acolo la mine, dar nu cred! De alta data, a fost chestia ca eram amandoi excitati, si ne-am umezit pe pantaloni foarte tare, oarecum secretiile acelea unindu-se si cumva sa fi ajuns in vagin, nu stiu. Este vreo posibilitate ca de la crema depilatoare sa-mi intarzie menstruatia? Sunt disperata. Nu stiu ce sa fac. Am vorbit cu prietenul meu si cu o prietena si mi-au spus ca n-are cum, ca trebuie sa-mi vina cat de repede. M-am gandit sa fac un test de sarcina. Sunt minora. Nu stiti o cale cum sa-mi fac niste analize de sange sau o programare la ginecolog fara sa stie ai mei? Rog seriozitate. Multumesc enorm.

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Îți faci griji fără să ai motive, @Butterfly!
Șansele ca tu să fii însărcinate sunt nule!
Îți întârzie menstruația pentru că ești stresată și te gândești la lucrul acesta, ori ai altă problemă, precum o răceală sau chisturi ovariene care determină întârzierea acesteia.
Poți să faci testul de sarcină, dar ca să te liniștești tu, nu din altă cauză!
Dacă vrei să mergi la ginecolog, du-te pentru un consult, și explică-i că ți-a întârziat menstruația și că NU ai avut contact sexual propriu-zis!
Stai liniștită.
Baftă!

3 răspunsuri:
| Adinel a răspuns:

Nu are cum sa fi insarcinata atata timp cat prietenul tau nu a ejaculat.Asta odata. Apoi menstruatia poate intarzia si din alte cauze. Daca esti racita iti poate intarzia si 2 sau 3 saptamani sau iti poate curge mai mult.Iti spun pentru ca am patit si eu asa insa mie nu mi-a venit 2 luni apoi totul a fost in regula oarecum..doar ca ma mai durea burta. fusesem racita si din cauza asta mi-a intarziat.Menstruatia inca nu e reglata sa iti vina la date fixe..se regleaza dupa 3 ani aprox de la prima menstruatie.Nu ai de ce sa iti faci griji..mai asteapta totusi 4 zile cam asa daca nu iti vine poti cumpara un test de sarcina asa doar ca sa te linistesti tu.In caz ca este negativ asteapta sa iti vina menstruatia sau mai bine daca este negativ mergi la ginecolog cu mama ta sa iti faca un consult poate esti racita si ai nevoie de cateva pastile.Bafta si stai fara nici o grija nu esti insarcinata.Te pup si sper ca te-am ajutat.

| Azµre a răspuns:

Ok in primul rand nu esti insarcinata in al doilea rand ai o dereglare! Du-te la ginecolog ii spui mamei ca nu ti-a venit sau ai probleme te doare burta etc etc si va duceti la un control!

| knoxfcsb a răspuns:

Bai nene sincer chiar daca ti-ar rapsunde lumea tu ai avea incredere? du-te in pana mea la un control