| anonim_4396 a întrebat:

Am mai postat un mesaj pe acest site, in care am intrebat daca exista vreun impediment intre mine si o fata, cu a carei mama sunt verisor de gradul 3.In fine, raspunsurile voastre chiar m-au ajutat, am intrebat si un preot si un notar si am inteles ca nu e nici un impediment.Care e acum problema? Faaza e ca relatia a avansat foarte mult si desi de vedem mai rar ne distram foarte bine, adica am intretinut si relatii sexuale.Asa totul este ok, in fiecare seara vorbim pe skype si imi spune ca ma iubeste, doar ca stiu ca ea umbla cu alti baieti, prin Oradea(de acolo e ea).Ce sa fac? Ma omoara gelozia si vreau sa am o relatie cu ea peste cativa ani cand o sa intram amandoi la facultate la Bucuresti.O vreau doar pentru mine si uneori ma simt folosit...voi ce ma sfatuiti sa fac?

Răspuns Câştigător
| Azµre a răspuns:

Să ai încredere în ea și să fii sincer cu ea, să o respecți și să nu îi pui condiții. Așa va avea și ea încredere în tine și îți va respecta decizia.

1 răspuns:
| XyYx a răspuns:

Pai trebuie sa ai incredere in ea si sa incerci sa nu mai fi asa gelos.