| Deutsa17 a întrebat:

Am mare evoie de ajutorcrying de un sfat crying. Am o relatie de 2 ani jumate cu un baiat mai mare ca mine eu am ap 18. buniicii lui nu sunt decaor cu mine pentru ca st de etnie roma iar el nu..stiu ca pare absurd bunici dar..la el acasa bunici sunt cei care hotarasc tot sad. stiam de la incept rel ca ei nu sunt de acord dar am preferat sa continuam sperand ca vom reusi sa rezolvamsad nu vrem sa renutam si vrei sa-i facem intr-un fel sau altul sa ne lase in pacesad. nu sunt una din pers alea rome cu fuste lungisad sunt foarte decenta din toate puntele de vedere si foarte multe per nu de aceias etnie ma admira. vreau ideeii ce sa fac cum sa facem? nici unu din noi nu vrem sa renuntam, ne vedem pe ascuns pentru ca acum si parintii mei nu mai sunt de acordcrying. helpppp

14 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Incearca sa te realizezi pe plan profesional. Sa fii o persoana apreciata de cei din jur. Imagineaza-ti cum merge un baiat acasa si spune ca s-a imprietenit cu o asistenta medicala, o croitoreasa sau bucatareasa, ori o alta meserie. Si acum, pe acelasi baiat, ca le zice alor lui ca a intalnit o fata harnica, curata, dar care nu are meserie si este si de etnie rroma pe deasupra.

| Deutsa17 explică (pentru Zenithf):

Da si asta vreau sa ajung cineva un serviciu.dar stiu ca mai bine imi e cu el..bani ii faci si ii pierzi dar iubire ...greu o gasesti.m-as bucura sa traiesc intr-o casa mai mica saracaciosa dar sa fiu fericita.

| Zenithf a răspuns (pentru Deutsa17):

Nu vreau sa te descurajez, dar asta este doar un vis frumos. Din pacate, de multe ori se dovedeste ca "dragostea trece prin stomac". De asta iti spun, cauta sa te realizezi profesional, si altfel te vor privi ceilalti, si iti deschizi multe sanse, inclusiv pentru iubire.

| Deutsa17 explică (pentru Zenithf):

Am aflat..ai perfecta dreptate..in mom de fata mie mi-a dt cu piciorul pentru alta sad

| Zenithf a răspuns (pentru Deutsa17):

Contactul (dur) cu realitatea te poate impinge doar in doua directii, depinde de tine insa pe care din acestea doua vei merge.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai el trebuie sa ia atitudine daca doreste ca relatia voastra sa dureze, si sa explice familiei lui ca te iubeste si ca doreste ca aceasta relatie sa mearga pana acolo unde va doriti voi.
In ziua de azi, nu prea mai conteaza etnia atat timp cat exista dragoste.
Ar mai fi de discutat varsta ta..nu ai inca 18 ani, deci esti minora, asa ca, esti inca sub papucul parintilor si hotarari nu prea poti lua.
Totusi explica parintilor ca este mult mai indicat ca ei sa fie la curent cu deciziile voastre.
O zi frumoasa sa aihappy

| Deutsa17 explică (pentru caramela):

Mai am doua luni si fac 18..asta incearca sa rez ceva sa vb cu ei..ne tot gandim sa plecam amundoi din tara dar stau si ma gandesc ca pierd tot viitorul am planuri sa ajung sus cu scolasad

| TeckTonik997 a răspuns:

Asa e cand parintii si bunicii au o problema mare de inteligenta. Sfatul pe care l-am primit de acasa la 15-16 ani: "E treaba ta ce faci, pe noi sa ne chemi la nunta cand o fi..asa daca vrei, daca nu ne o problema" si cred ca asa e normal, cel mai elegant ar fi cumva sa va puneti toti la o masa si sa discutati.

| Deutsa17 explică (pentru TeckTonik997):

Cat mi-as dori sa discutam toti dar nu se poatesad

Răspuns utilizator avertizat
| bbu2eugen a răspuns:

Pff incearca sa impaci capra cu varza e greu stiu prin ce treci mai lasa i o perioada si incearca sa le explici ca si ei au trecut prin asta si sa accepte pentru ca wtf sunt 2 ani nu 2 h 2 zile 2 luni va cunoasteti de ceva vreme :*

| Lamborghiniasx a răspuns:

E cam greu dar trebuie sa vorbesti cu ai tai!

| adaghddbshdshdbsbcdbsdj a răspuns:

Pai..incearca sa-i convingi pe parinti tai si pe bunici lui ca va iubiti..incearca sa iti santajezi parinti intr-un fel pentru a accepta relatia voastra, altfel e imposibil.