| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de ajutor,si sper ca cineva sa ma ajute, povestea mea e lunga da v-as ruga sa cititi! Deci sa incepem... imi place foarte mult de un baiat, acum nu vorbim deloc, dar inante ne impacam foarte bine. Ne scriam intodeauna, ne puteam pupici, eram foarte aproape de a ne intilni,de fi impreuna, insa cind il vedeam la scoala niciodata nu vorbeam cu el, deoarece el e foarte rusinos si ii era rusine, sau daca vorbeam,vorbeam putin. Si eu mereu ma suparam, dar treceam peste. pine cind intr-o zi m-am suparat tare si n-am mai vorbit multisor. si niam indepartat. Acum el s-a schimbat foarte tare. nici macar nu-mi raspunde la mesaje, cind ma uit la el la scoala mereu se uita si el, si am avut momente cind ne intilneam fata in fata,dar nu vorbeam. Intr-o zi l-am intrebat pe facebook " cei cu tine? de ce nu vb cu mine" si mi-a raspuns " nu vorbesc cu nimeni,si mi-a placut de alta fata " Dar nu-i asa,stiu sigur, pentru ca la scoala nu vorbesti cu nici o fata! Dar ma simt foarte rau, pentru ca tin mult la el.Ce pot sa fac ca sa-l intorc. sau macar sa fim din nou prieteni? Va rog mult ajutati-ma si fara comentari deprisos va rog!

Răspuns Câştigător
| ovydyu1992 a răspuns:

Aceeasi poveste am avut-o si eu cu prietena meabig grin.Eu zic sa cauti un moment in care sa fiti doar voi 2 fara nimenni altcinenva in jur.In acel moment ii vei da un sarut.Sa nu eziti nici o clipa! El va fi invaluit de dragoste si va accepta ba chiar mai mult, va continua.Atunci isi va da seama ca el a fost cel care a pierdut si va fi in 4 "labe" dupa tine iti zic eu, am fost in aceeasi situatie.Succes! si inc un lucru: nu te lasa intimidata indiferent in ce toane e sau ce atmosfera e...nu va mi fi o a dou sansa.Fa-o! Bafta inca odata! Imi dai o fundita daca te-am ajutat te rog?puppy dog eyes

3 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Baiatul de care tie iti place este de fapt un marlan. Nu are rost sa plangi dupa asemenea om.

| SlenderO a răspuns:

A fost vina ta, daca el e mai timid, i-al si tu mai usurel cand greseste.

| Ricabila a răspuns:

Mai mult decat prieteni nu cred ca mai puteti sa fiti. Cel mai bine pentru tine ar fi sa-l lasi in pace, adica sa nu mai vorbesti cu el. daca te intreaba ceva ii raspunzi dar atat. Sa incerci sa-l uiti pentru ca daca incerci sa fiti amici o sa-ti fie tie mai greu.