| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Deci ma intilnesc cu iubitul meu de un an, dar avem o problema. Am incercat de ff multe ori sa facem sex, dar nimic nu esa. Am o durere enorma, insuportabila, cind incearca sa ma penetreze. Am incercat si lubrifiant si de toate nimic nu ajuta. Poate ma ajutati cu un sfat. Va rog mult.

Răspuns Câştigător
| monyk a răspuns:

Buna,trebuie sa te relaxezi si sa te simti in largul tau.In primul rand inainte de a incepe actul sexual,sa existe un preludiu mai lung,ca sa te exciti si sa te umezeti,e important cum te ia partenerul si daca are sau nu experienta.Dar acum sincer,durerea desi poate e mare,nu dureaza penetrarea decat cateva secunde,eu cred ca daca vrei sa te dezvirginezi, indura si tu acolo cateva secunde, ca e adevarat ca pe unele fete e doare si pe mine m-a durut dar nu exagerat.Asa e prima oara...rezista,e mai greu dar dupa aia nu mai ai treaba, vei simti numai placere.

11 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Greu cu inceputul asta, sa vezi apoi...

| ema69 a răspuns:

Preludiul joaca un rol f important in cazurile astea.Relaxarea este iarasi benefica.Cam astea ar fi lucrurile ce pot ajuta in situatia voastra.Si inca ceva:sa nu te astepti la ceva magnific din prima, placerea va veni pe parcurs.Si cel mai importanttongueROTECTIA.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai ?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am incercat sama relaxez, am incerca cu un pic de vin, prietenul meuj e ff rabdator, nu stiu doar ca eu nu pot trece peste acest obstacol, peste aceasta durere, eu am 18 el are 19. oricum mersi pentru sfaturi happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Monyk, am pretentii, esti user vechi si dai explicatii nimanui? poate iti aduci aminte ce scandal a fost intre mine si Lora and company laughing m-au facut de coco ca am dat explicatii unei fete de 13 ani,crezi ca nu raspundeam eu ce si cum, doar sunt expert, ce dracu?laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NICU wtf? Am rugat doar sa-mi dati sfaturi, dar nu sa faceti misto din intrebarea meawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

NICU wtf? eu doar am cerut sfaturile voastre, da n-am cerut sa faceti misto din intrebarea meawinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am fost si la ginecolog. nu mi-a dat un raspuns concret la intrebarea mea. Unica cea a spus, ca trebuie sa ai rabdare, altceva nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok merci pentru sfaturiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai asta-i, inceputul ista e toata problema)

| xXdestonXx_2062 a răspuns:

Monyk plzz zi id-u tau
winking