| anonim_4396 a întrebat:

Buna am nevoie de niste sfaturi de la voi.am 17 ani si cand mai ies cu prietenul meu pe afara se ia mereu de mine si zice:Uite vezi cum se uita aia dupa tine cum te fluiera?"e numai vina ta numai tu esti de vina ca nu pot sa ma plimb linistit cu tine ca ii aud cum te fluiera si cum se uita dupa tine spune-mi si te las sa te duci la ei ca m-am saturat" spuneti-mi voi ce vina am eu.Si cand ma conduce acasa zice sarcastic multumesc pentru o zi ca toate celelalte cand ies cu tine,iar eu trebuie sa tac, si sa las capul in pamant ca altfel devin sac de box multumesc

Răspuns Câştigător
| LonlyWolf a răspuns:

Iti spun eu ca e ok sa fie gelos, dar in limita bunului simt sincer. El ar trebui sa fie mandru ca are o iubita frumoasa! Nu sa isi bata joc de ea! Urat din partea lui! Si urata educatie!

18 răspunsuri:
| FataCuChitaraMun?ilor a răspuns:

Da,e vina ta că te complaci în situaţia asta.Ar fi trebuit să renunţi de mult la el.Un băiat care te iubeşte te protejează de vagabonţi, nu te aruncă în braţele lor.Şi mai ales, nu te loveşte.Renunţă cât încă mai ai timp, pentru că pe viitor ca deveni din ce în ce mai rău.

| LonlyWolf a răspuns:

E gelos si mai e si prost pe deasupra! sfatul meu e sa il lasi. nu asa se comporta cu o fata! o fata ar trebui iubita si alintata nu supatata si batuta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E un fraier daca tot il deranjeaza asa de mult spune-i sa-si gaseasca o iubita urata pe care sa n-o fluiere baietii..Renunta iti faci rau singura

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

V-am ascultat sfatul la toti si m-am despartit de prieten multumesc mult tuturor pentru sfaturi si intelegere

| frostxtq a răspuns:

Sfatul meu este sa te desparti de el. Un baiat care nu este mandru de iubita lui si pe care o face sa se simta prost din cauza ca este frumoasa, nu o merita. Nu merita de fapt nicio iubita.

| Voidwithin a răspuns:

Stai sa inteleg tu vorbesti serios, se mai practica astfel de chestii brutale din cauza religie.
Ce religie e asta?
Sa sti un lucru, ca politia nu tine cont de religie.

| Happyjump a răspuns:

E gelos, n-o fi o mare problema, dar pe deasupra mai este si bou de bubuie, eu zic sa va Despărțiți, nu cred ca vrei sa stai toata viata langa un astfel de om.

| TPUuser199 a răspuns:

Normal ca e vina ta! Cum poti sa suporti asa ceva?! Lasa`l draga nu e de tine.

| ridhimagupta a răspuns (pentru TPUuser199):

Toti imi spuneti ca eu sunt de vina eu as renunta imediat, dar religia nu imi permite daca as renunta as fi lovita cu pietre

| TPUuser199 a răspuns (pentru ridhimagupta):

Atunci imi pare rau, serios! Cred ca nici o fata nu ar merita asa ceva! Spune`mi si mie ce religie ai, si ce reguli sunt pe la voi.

| ridhimagupta a răspuns (pentru TPUuser199):

Sunt de religie hindusa, si daca as face asta as fi dusa si in fata consiliului comunal

| MidnightR a răspuns (pentru ridhimagupta):

Asa,si printre regulile alea nu e strecurata si una, macar cea a bunului-simt, care interzice un comportament batjocoritor la adresa persoanei "iubite"?
Lumea zice ca esti de vina pentru ca suporti chestia asta dar dat fiind circumstantele tale, nu prea vad ce ai putea face de una singura.
Poate sa incerci sa vorbesti cu cineva?

| ridhimagupta a răspuns (pentru MidnightR):

Nu ai cu cine se mai intervine cand e o situatie extrem de grava sa intervina in rest nu

| TPUuser199 a răspuns (pentru ridhimagupta):

Si nu inteleg. De ce l.ai ales pe el? Nu ti.a dat de banuit de la inceput ce fel de om este?

| ridhimagupta a răspuns (pentru ridhimagupta):

Sa va dau un exemplu la o sarbatoare de la noi eram afara cu mai multi prieteni, iar prietenul meu m-a pus sa ii aduc un pahar cu o bautura specifica ca sa vada prietenii mei cat de ascultaroare sunt si cand i-am adus bautura si-a varsato pe pantofi si m-a pus sa ii sterg pantofii cu esarfa de la gatul meu si erau toti acolo si de la consiliu comunal, dar nu a zis nimeni nimic

| TPUuser199 a răspuns (pentru ridhimagupta):

Eu nu va inteleg religia sincer. Dar, ma pun in locul tau. Imi pare foarte rau pentru tine sincer, dar noi (de)pe acest site nu prea avem cum sa te ajutam... sad

| anonim_4396 explică (pentru TPUuser199):

Offf asta e multumesc oricum pentru sfaturi

| LonlyWolf a răspuns (pentru TPUuser199):

Iti spun eu ca e ok sa fie gelos, dar in limita bunului simt sincer. El ar trebui sa fie mandru ca are o iubita frumoasa! Nu sa isi bata joc de ea! Urat din partea lui! Si urata educatie!

| Skilline2012 a răspuns:

E cam prost baietasul asta. Gelozia e o forma de prostie, tine minte.