| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de pareri. Am consumat alcool și sa produs incidentul nedorit( act sexual neprotejat) si dupa 13 ore am luat pastila Escapelle. Vreau sa stiu daca pastila isi va face efect chiar daca am consumat alcool cu 13 ore in urma inainte sa o iau. Mercii anticipat!

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nedorit cu bună știință!
Pilula cine ți-a prescris-o ori partenerul te-a încurajat să iei o bombă hormonală?
Citește cu mare atenție prospectul.
Și când mai bei, stai acasă!
Pa, pa.

| neutrino a răspuns:

Pastila nu este si nu are un efect miraculos. Fa un test de sarcina dupa 21 de zile.

| ywar a răspuns:

Adica te-a imbatat si te-a tavalit ca sa nu spunem violat. Ce pot sa spun decat ca vai de capul tau. Esti o fata naiva ca sa nu spun proasta si te expui aiurea. La 16 ani tu ai chef de morcov si te duci la sex partyuri de buna voie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In teorie alcoolul se elimina dupa 6 ore, dar fiecare organism are particularitatile lui. Ai citit cu atentie prospectul medicamentului?