| dixi2598 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru, daca aveti chef de facut caterinca va rog de acum sa nu va deranjati sa raspundeti. In fine, sa trec la subiect: sambata am facut dragoste cu prietenul meu el fiind virgin, iar eu nu (el nu mi-a spus ca nu o mai facuse pana atunci si nici eu nu l-am intrebat gandundu-ma ca la 20 de ani in cazul baietilor rar exista asa ceva, poate chiar deloc). Ideea e ca sa nu mi-a placut deloc, a fost groaznic daca pot spune asta. Preludiul a fost destul de bun dar actul in sine foarte groaznic. Ce as putea face ca datile viitoare cand o facem sa fie mai bine?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Ceea ce poti face cu adevarat este foarte simplu de realizat, totul se rezuma la a fii alaturi de el, sa-l incurajezi (chiar daca esti nemultumita) si sa incerci sa-l ajuti sa aiba cat mai rapid o noua erectie si sa reia si sa continue ceea ce a inceput, la nevoie chiar de mai multe ori. Ejacularea rapida (precoce) este o caracteristica tipica tuturor baietilor virgini si imposibil de a fi evitat in cazul primelor contacte sexuale din cauza excitatiei intense sau chiar a surescitarii in cazul celor putin mai emotivi. Doar cu ajutor si sustinere din partea ta va putea acumula incet dar sigur o minima experienta si posibil si reuseasca cate un act sexual mai lung. Pana va invata, sa practicati petting-ul si un preludiu cat mai lung condimentat cu... fantezii sexuale. Succes!

10 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Calareste-l tu daca nu-ti convine cum se misca el.

| Violleta2022 a răspuns:

Sa ai rabdare cu el si sa-l indrumi, este la inceput de drum si este normal sa fie stangaci.
Ajuta-l sa evolueze, spune-i ce ti-ar place, incurajeaza-l si condu-l in directia dorita.

| Emilian65 a răspuns:

Daca el nu este priceput in a face sex, ai rabdare cu el si invata-l sa faca sex asa cum iti place tie.

| Mussette a răspuns:

Sa preiei tu haturile si sa il inveti cam ce si cum ti-ar placea. Cu timpul o sa ajunga la nivelul tau.

| LoveSleep a răspuns (pentru Mussette):

Hai, nu spune de astea.
Nu știm nivelul ei și nu vrei să încurajăm prostituția, nu?

| seth2016 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa comunicati mai bine. Si cand sunteti impreuna si cand faceti sex (mai mult nonverbal).

Pe de alta parte ce sa astepti de la un virgin (daca o fi fost virgin sau daca nu are o experienta semnificativa)?

Oricum inteleg ca a luat nota de trecere, macar un 5 acolo si o noua sansa. Dar daca i-ai dat de inteles ca a fost o catastrofa, v-ati aranjat un viitor anxios impreuna.

| AlexDFY a răspuns:

Sa ii spui ce iti place

| Ionescu_Marius_1980 a răspuns:

Sunt multe sanse ca de preludiu sa mai fi avut parte pana la 20 de ani. Faptul ca este bun in asta inseamna ca baiatul invata repede si dupa ce invata, se si pricepe. Deci e simplu. Pentru ca tu esti cea experimentata si nu el si vrei sa existe si o "data viitoatre si o urmatoare", e simplu, preia tu controlul. Explica-i ce iti place si ce nu. Spune-i ca fetele prefera sa... ETC. Eu cred ca o sa ai parte de inbunatatiri pe viitor.
Bafta si nu uita sa te protejezi. happy

| SARKAN a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa discutati.Sexul nu trebuie sa fie ceva tabu.va puteti uita chiar la un film porno impreuna ca sa mai invete si el cateva ceva de acolo. apoi iti poti exprima dorintele cum iti place ce iti place pe unde iti place numai ca trebuie sa fii rabdatoare ca experienta nu se capata peste noapte.in timpul actului sexual ii poti da indicatii mai la stanga mai la dreapta si tot asa inainte.si pentru inceput ar trebui tu sa stai deasupra ca se ia el dupa tine dupa miscarile tale, e ceva de genu ca atunci cand dansezi cand barbatul nu stie sa danseze iar femeia da poate ea conduce iar el se ia dupa dansa.succes si "distractie" placuta

| Cosmin1983c a răspuns:

Normal. pentru el e ceva nou. invata l ..sau muleaza l dupa tine.