| Tzupiii a întrebat:

am nevoie de un sfatbig grin care ma poate ajuta mersi mult:*

Am fost acum cate va luni cu un baiat de 18 ani [eu am 15] si nah era totul bin pana cand a intervenit o fata si ne-am despartit acum el nu mai este cu ea si acum cateva zice a intrat pe mess si am vb cu el si i-am raspuns nepasator si nah vb mi. a propus sa ne intalnim si nu am mers ca sa ma intalnesc cu el si nah i-am zis cand merg o sa ii trimit un sms si nu mai aveam nr lui si nah nu ne ma mai intalnit in a cea zi si marti a intr pe mine si am vb si mi. a zis ca asa i-am tr sms si i-am zis ca nu mai am numarul lui si mi la dat si nu stiu ce sa fac... sa ma intalnesc cu el si sa fim din nou impreuna big grin si atunci inainte sa ne despartim imi zicea ca ma iubeste si chesti de astea si nu l-am crezut si acum nu stiu ce sa fachappy

8 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Raspunsul la intrebarea ta doar tu singura ti-l poti da nu noi.Adica la urma urmei e vorba de tine nu de altcineva. Daca tu crezi ca ai putea sa fi cu el atunci de ce nu, du-te si intalneste-te cu el, vezi daca se poate sa faci sa mearga. Dar din cate am inteles, el te-a lasat pentru o fata? Pai atunci. inseamna ca, clar nu te-a iubit.Si acum te cauta pentru ca s-a despartit de aia? Pai inseamna ca se plictiseste. Sfatul meu e sa faci cum crezi tu ca e mai bine si cum simti tu. Dar gandeste-te daca merita, daca se merita.Bafta!

| Азбука a răspuns:

Ce-ai putea face, decat sa mai respiri uneori, in timp ce scrii, atunci cand ar trebui puse, o virgula, un punct, o cratima... etc.
Si-apoi, chiar nu stiu cat tii cont de parerea noastra, probabil vrei doar sa te incurajam, sa te vezi cu el.
Fa exact ce-ti spune sufletelul ca trebuie sa faci!

| Sigmund a răspuns:

Fa ce-ti dicteaza inima. Daca simti ca-l iubesti nu mai sta pe ganduri. Daca vrea si el impacati-va.Este pacat sa-l pierzi si el sa te piarda din cauza unui moment de orgoliu. Daca nu vrei nu te impaca cu el, de-asemenea este pacat sa te implici intr-o relatie pe care n-o vrei, pentru ca ulterior sa fii nevoita sa te desparti de el.Gandeste-te bine, sa nu pierzi aceasta sansa daca simti ca-l iubesti.Succes!

| claudiea79 a răspuns:

Daca te-a parasit prima oara o sa te paraseasca si a 2 a oara.la 15 ani trebuie sa faci liceul sa iti vezi de carte si de viitorul tau. lasa baietii pentru mai tirziu. macar pina la 18 ani. nu mai sta cu gindu la baitii. plimba-te cu prietenele; gateste; citeste. lasa baietiii. te pot pacali. pentru iubire trebuie sa ai 20 de ani.sa fii mai mare

| Daiana_1431 a răspuns:

Eu zic ca nu are rost, daca te iubea asa cum spunea el, nu te lasa pentru aia. Nu se merita, lasa'l in pace ca mai gasesti u alti baieti.

| NUdrogurilor a răspuns:

Eu consider ca nu merita, dar totul ramane la aprecierea ta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te intalnesti cu el de cateva ori si sa vezi daca intr-adevar te iubeste asa cum zice si apoi sa fi cu el

| Alexandra_3543 a răspuns:

Cum au spus si cei de jos. fa ce simti tu... dar pana la urma nu strica sa incerci.incercarea moarte n-are