| Lorena19 a întrebat:

Am nevoie urgent de niste sfaturi pls! Nu stiu ce sa mai fac, ce sa mai cred. Sunt cu un baiat de aproape un an, eu am 15 ani jumate si el 18. In tot acest timp mi-a aratat ca ma iubeste si tine la mine... asa mi-a aratat acuma nu stiu... si cand ne mai certam zicea ca nu poate sa ma lase, imi zice ca daca voia doar sa profite de mine o facea pana acuma. In fine, problema este ca el vrea sa o facem si nu stiu. Si eu vreau dar mi-e foarte frica de durere sadsi mereu ma preseaza hai o facem?) imi mai zicea ca, daca nu esti pregatita te mai astept dar mie mi-e frica sa nu-l pierd. Ce ziceti? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Aasdfghj a răspuns:

Daca o faci cu el doar ca sa nu-l pierzi ai fi cea mai mare proasta. happy Un baiat nu se tine langa tine facand sex cu el. Nu ai fi decat inca una de distractie pe lista lui. E destul de mare fata de tine, e normal sa vrea sex la varsta lui. Din punctul meu de vedere ar trebui sa mai cresti. La 15 ani sa-ti incepi viata sexuala...mi se pare prea de tot. Esti o copila la varsta asta. Iesi cu prietenii pe afara, joaca-te, citeste, fa alte lucruri, normale pentru varsta ta. Un baiat care spune ca te asteapta, pai te asteapta si nu te mai intreaba mereu daca o faceti. Inseamna ca nu-i pasa de tine, e mai important sexul pentru el decat dorinta ta. Tu zici ca vrei sa o faci, dar iti e frica. Asta inseamna ca nu esti pregatita pentru asa ceva.

| Lorena19 explică (pentru Aasdfghj):

Iti multumesc mult pentru raspuns! Este foarte bun! Am sa-i zic sa ma astepte daca tine la mine cu adevarat.

4 răspunsuri:
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Faceti Petting! Daca te respecta cu adevarat si tine la tine, va astepta! Cel mai bine e sa nu faci, cel putin pana dupa ce ai luat bacul, sau dupa Balul bobocilor... Ai vreo "garantie" ca nu te pararseste dupa ce o faceti de cateva ori?! Nimeni nu iti poate garanta nici asta, nici ca va fi bine cu el, din pacate. Petting-ul e ca un test, arata cine si cum e in realitate!

| Emilian65 a răspuns:

Eu, zic sa mai amanati inceperea vietii sexuale daca tu nu esti pregatita pentru sex.

| MadagasHardwell a răspuns:

Inca n ai aflat de avantajul sexului anal : faci sex si ramai virgina. la treaba!